logo

ویدیوهای آموزشی آکادمی هارد ایران

در ذیل ویدیوهای سود مندی در رابطه با هارد مشاهده خواهید کرد:

قسمت های مختلف هارد دیسک و نحوه ذخیره سازی اطلاعات

معرفی 3 نرم افزار تعمیر هارد

معرفی 3 نرم افزار تعمیر هارد

یکی از راهکار ها برای تعمیر هارد دیسک ، استفاده از نرم افزار تعمیر هارد دیسک است. این نرم افزارها که با هدف استفاده کاربران خانگی تولید شده است به کاربران امکان تعمیر هارد خود را به استفاده از برنامه را میدهد. دقت کنید تعمیر هارد دیسک نیاز به تخصص ویژه ای دارد اما اگر از جمله کسانی هستید که می خواهید خود اقدام به تعمیر هارد دیسک تان کنید میتوانید از نرم افزارهای زیر استفاده کنید.نرم افزار تعمیر هارد دیسک,دانلود نرم افزار تعمیر هارد ، دانلود برنامه تعمیر هارد,آموزش تعمیر هارد
اخطار مهم : دقت کنید اگر اطلاعات هارد دیسک برایتان مهم است هیچ گاه از این نرم افزار ها استفاده نکنید و باعث خرابی یا نابودی اطلاعات خود نشوید .

1- رفع بد سکتور هارد دیسک با نرم افزار Repair Harddisk Bad Sector

 

اکثر شما حتما نام “بد سکتور” شنیده اید و یا آن را می شناسید. سطح هارد دیسک ازدایره های متحدالمرکزی تشکیل می شود که به آنها Track می گویند . برای سازماندهی ذخیره ی اطلاعات بر روی هارد ، Trackها یا شیارها را به قطعه های مشابه و هم اندازه تقسیم می کنند که اصطلاحا به آن ها قطاع یا سکتور(Sector) گفته می شود. اگر این سکتورها به دلایل و علت های خاصی دچار مشکل شوند به طوری که دیگر نتوان از آن ها استفاده کرد، گفته می شود که هارد دیسک بد سکتور گرفته است. بد سکتوردو نوع است یکی لاجیکالی و دیگری فیزیکالی .اگر بد سکتور سخت افزاری باشد، عملا کار زیادی نمی توان برای تعمیر آن انجام داد و هارد غیر فابل استفاده می شود. اما در صورتی که نرم افزاری باشد ، از طریق نرم افزار Repair Harddisk Bad Sector می توان این مشکل را رفع کرد.

 • برخی از ویژگی های این نرم افزار:

  بررسی و رفع بدسکتورهای هارد ها، دستگاه ها و ….
  شناسایی و اعلام  قفل درایورها از طریق مشخصات حفاظتی
  فعال کردن و غیرفعال کردن برخی خصوصیات جهت دستیابی مستقیم به دستگاه ها
  پیدا کردن هارد دیسک های SCSI از طریق درایور های
  با اکثر هاردهای SATA ، IDE وASPI سازگار می باشد.

2- نرم افزار تعمیر هارد دیسک PowerMax2

 

نرم افزاری است که برای تشخیص صحت خواندن و نوشتن هاردهای مکستور (Maxtor) ساخته شده است. تست هایی که توسط این برنامه بروی هارد شما انجام می شود ، بی عیب بدون هارد شما را مشخص می کند.PowerMax برنامه ای موثر برای هادرهای IDE و هاردهایی با ظرفیت بالاتر از ۵۰۰ مگابایت به بالا می باشد. به هر حال این نرم افزار تایید شده ی شرکت Maxtor می باشد و از آنجایی که هاردهای ما بیشتر از نوع Maxtor هست ، مطمئناً استفاده از این نرم افزار برای رفع عیب های هارد هایمان مفید خواهد بود. بعد از نصب ، این نرم افزار از شما یک فلاپی دیسک می خواهد تا یک فلاپی بوت را برای نرم افزار بررسی هارد در همان بوت سیستم ایجاد کند.

3-  نرم افزار تعمیر هارد دیسک SeaTools

 

نام یک نرم افزار دیگر است که هم اکنون نیز سایت Seagate آنرا برای رفع ایرادات هارد به شما معرفی می کند . این نرم افزار به دو صورت وجود دارد ، یکی برای کار در هنگام بوت و دیگری برنامه ای سازگار با ویندوز . این برنامه از هارد شما تست های همچون S.M.A.R.T Check ، Drive self Test و Generic Test را می گیرد ، البته من به شخصه در این برنامه یافتن و رفع بد سکتور هارد را ندیدم ولی مطمئناً HDD Test های انجام شده توسط این برنامه شما را در یافتن ایرادات هاردتان کمک خواهد کرد. البته توجه کنید که نسخه سازگار با لینکوس هم برای این برنامه موجود می باشد.

 

لطفا سئوالات خود را مطرح کنید ، ما حتما در اسرع وقت پاسخ خواهیم داد.

4 دیدگاه
 • وحید
  پاسخ
  ارسال شده در2:53 ق.ظ,اردیبهشت 19, 1395

  سلام
  اگر چند تا برد هارد داشته باشیم و یک هارد بدون برد از کجا تشخیص بدهیم برد آن کدام است؟

 • Rahman
  پاسخ
  ارسال شده در7:11 ب.ظ,خرداد 16, 1395

  مفید بود

 • ارسال شده در4:45 ب.ظ,فروردین 2, 1396
 • hosseinkhaledian
  پاسخ
  ارسال شده در11:43 ب.ظ,اردیبهشت 23, 1396

  با سلام من تازه کامپیوتر گرفتم هاردم بعضی وقت ها صدا میده صدای پروانه ای که می چرخه ولی شله پیچ پروانه دلیلش چه با تشکر

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت

توسعه و پشتیبانی توسط : پاریس وب