logo

ویدیوهای آموزشی آکادمی هارد ایران

در ذیل ویدیوهای سود مندی در رابطه با هارد مشاهده خواهید کرد:

قسمت های مختلف هارد دیسک و نحوه ذخیره سازی اطلاعات

تعمیر هارد وسترن

تعمیر هارد وسترن اکسترنال اینترنال Western Digital | بازیابی اطلاعات

آشنایی با هارد وسترن

شرکت وسترن دیجیتال در زمینه ذخیره سازی و تولید انواع هارد دیسک اکسترنال اینترنال SAS NASفعالیت دارد. در ایران هارد وسترن طرفداران بسیاری دارد . بیش از 70 درصد مردم ایران ، هارد وسترن را اننتخاب می کنند که البته هارد های اکسترنال WD My passport طرفداران زیادی دارد ، زیرا این هارد دیسک ها در ابعاد کوچک و با سرعت بالا طراحی شده اند و این خود باعث برتری نسبت به هارد های اکسترنال دیگر میباشد. با این حال در این مقاله می پردازیم به شرح مشکلات هارد اکسترنال WD و راهکارهای کانون هارد ایران در

تعمیر هارد WD

تعمیر هارد وسترن | کانون هارد ایران 

مشکلات هارد اکسترنال WD :

شایع ترین خرابی هارد اکسترنال WD ، عدم شناسایی این نوع هارد دیسک ها است :

۱ – عدم شناسایی هارد اکسترنال بدلیل خرابی سیستم عامل هارد دیسک

یکی از دلایل بسیار مشهود شناسایی نشدن هارد این است که هارد دیسک دچار مشکلات سیستم عاملی نظیر خرابی در آدرس دهی نواحی سیستم عاملی ، خرابی ماژول ها و …  میشود، از نشانه های این مشکل این است که هارد دیسک بصورت نرمال روشن می شود و صدای خاصی مانند تلق تلق کردن و یا هرگونه صدای غیر عادی را ندارد و در نتیجه در سیستم شناسایی نمی شود و اطلاعات را نمایش نمی دهد . برای حل این مشکل ما در چندین سال گذ شته بسیار روی این مشکلات کار کرده ایم و امروز می توانیم این مشکل براحتی حل کنیم و در نتیجه اطلاعات شما را بازیابی کنیم و یا تعمیر هارد دیسک شما را شروع می کنیم.

۲ – عدم شناسایی هارد اکسترنال WD بدلیل خرابی برد ( الکترونیک برد)

یکی از دلایل عدم شناسایی هارد اکسترنال WD این است که برد دچار خرابی یا سوختگی شده است که از دلایل سوختن و خرابی برد می توان به نوسان برق ، خرابی در سوکت USB ، استفاده نکردن از پاور استاندارد و … اشاره کرد که ما می توانیم برد خراب را تعمیر یا تعویض کنیم . نکته قابل توجه این است که با تعویض برد عادی نمیتوان هارد را تعمیر کرد چرا که نیاز به همسان سازی فریم ور هارد دارد که باید توسط متخصص انجام شود.

۳ – عدم شناسایی هارد اکسترنال WD بدلیل  ضربه خوردن هارد

از شایع ترین دلایل عدم شناسایی هارد اکسترنال  WD My Passport ، ضربه خوردن هارد است که در نتیجه آن هارد دیسک دچار نقص فیزیکی می شود که برای حل این مشکل باید تشخیص درست از خرابی هارد دیسک صورت گیرد و در صورتی که نیاز به جراحی هارد شود ، هارد را باید در کلین روم جراحی کرد و نقص های فیزیکی را برطرف نمود که در اینجا می توان گفت کانون هارد ایران تنها دارنده کلین روم استاندارد در ایران برای جراحی انواع هارد دیسک را دارد .

دلیل عدم شناسایی هارد اکسترنال WD :

۱- نقص فریم وری ناشی از نقص برنامه نویسی کارخانه ای

کانون هارد ایران با اصلاح فریم ور هارد وسترن می تواند تعمیر هارد یا ریکاوری اطلاعات این برند را به پایان برساند.

۲- نقص در انجام پروسه خود درمانگری هارد دیسک 

 

همانطور که میدانید هارد دیسک ها از تکنولوژی خود درمانگری برخوردارند که در نتیجه آن مثلا هارد دیسک بصورت اتوماتیک بدسکتور ها را شناسایی و وارد لیست خرابی خود می کند و در نهایت دیگر از این سکتور ها استفاده نمی کند. طبیعی است که برای تعمیر یا بازیابی اطلاعات از این هارد دیسک با این مشکل ، لیست خرابی باید دوباره سازی شود تا بتوان دیتا را بازیابی کرد.

۳- وجود بدسکتور در هارد اکسترنال وسترن دیجیتال

 

بدسکتور ها به نوبه خود باعث عدم نمایش اطلاعات یا کپی نشدن اطلاعات شوند با این حال کانون هارد ایران با تنظیمات خاصی اطلاعات را استخراج می کند. برای تعمیر از شیوه های بدسکتور گیری ناحیه ای یا نقاط خاص استفاده خواهد شد.

۴- خرابی های فیزیکالی ، خرابی هد ناشی از ضربه خوردن به هارد دیسک

 

خرابی فیزیکالی که اغلب ناشی از تکان خوردن یا ضربه خوردن هارد است به وجود می آید که درصد موفقیت جراحی هارد اکسترنال WD تقریبا ۹۰ درصد است مگر پلاتر دچار خرابی های جدی شده باشد.

۵- خرابی کابل رابط USB 2 یا USB 3

 

خرابی کابل یکی علل دیتکت نشدن هارد اکسترنال وسترن است ، البته جک یو اس بی برد های هارد های وسترن بسیار حساس است. که برای اطمینان از سالم بودن کابل با استفاده از کابل سالم تست کنید. هارد های وسترن نسبت به برند های دیگر دارای برد یک تیکه هستند که این خود باعث تشدید خرابی های برد در این برد هارد می شود. تصویر زیر گویای این حقیقت است.

رفتارهای غیر عادی هارد دیسک و تعمیر هارد اکسترنال WD و اینترنال Western Digital در موارد زیر :

 

 • هارد شما بدون صدای غیر عادی شروع به کار میکند اما شناسایی نمی شود
 • هارد در Device Manager شناسایی میشود اما در Disk management شناسایی نمی شود
 • هارد شروع به صدای تق تق ، نوک زدن و صداهای غیرعادی میکند
 • هارد شناسایی می شود اما اطلاعات یا درایو را نمایش نمیدهد
 • هارد اکسترنال Wd روشن می شود اما بعد از مدتی خاموش می شود
 • هارد با تاخیر زیاد دیتکت و شناسایی می شود
 • اصلا هارد روشن نمی شود که اغلب بدلیل سوختگی برد است
 • اطلاعات با سرعت خیلی پایین کپی می شوند
 • نمیتوان اطلاعات را از هارد اکسترنال وسترن کپی کرد
 • عدم نمایش همه فایل ها در هارد اکسترنال wd
 • هارد دچار نوسان برق شده است و…

مشکلات هارد اینترنال وسترن :

تعمیر هارد وسترن اکسترنال اینترنال western digital wd external repair data recovery

شناسایی نشدن هارد وسترن در بایوس

 

اگر هارد دیسک وسترن دیجیتال اینترنال شما در بایوس شناسایی نشود ، شما دسترسی به اطلاعات پارتیشن ها و درایو ها نخواهید داشت . شناسایی کامل هارد اینترنال وسترن در بایوس لازمه دسترسی به اطلاعات است. اگر هارد دیسک شما در بایوس شناخته نشود باعث می شود که درایو ها یا پارتیشن های شما در هنگام نصب ویندوز نمایش داده نشود و نتوانید ویندوز نصب کنید.

دلایل شناسایی نشدن هارد وسترن اینترنال:

1– خرابی و نقص در فریم ور و ماژول های هارد دیسک

2- خرابی های برد هارد دیسک

3- خراب شدن هد و موتور سیلندر هارد دیسک

هارد های اینترنال وسترن در طی کارکرد دچار بدسکتور می شوند که درنتیجه آن کند می شوند یا اطلاعات همه یا بعضی از پارتیشن ها نشان داده نمی شود  ،توجه کنید که بدسکتور ها معمولا ناحیه ای هستند برای مثال : شاید شما بتوانید به همه اطلاعات درایو D دسترسی پیدا کنید و بدون مشکل کار کنید اما ممکن استددر درایو E مشکلاتی نظیر عدم دسترسی به اطلاعات ، اخطار فرمت یا کپی نشدن اطلاعات را داشته باشید.درفع بدسکتور هارد وسترن در کانون هارد ایران بواسطه داشتن دستگاه های پرسرعت تعمیر هارد ، به سریعترین نحو ممکن انجام میشود .

خدمات ما :

> تعمیر هارد اکسترنال WD که شناسایی نمی شود

> تعمیر هارد اکسترنال و اینترنال وسترن در کندی شدید و عدم دسترسی به اطلاعات

> تعمیر هارد وسترن در خرابی های مربوط به برد و سوختن برد هارد دیسک

> تعمیرات هارد وسترن در شناسایی نشدن در بایوس لپ تاپ و کامپیوتر

> بازیابی اطلاعات و  ریکاوری هارد وسترن با هر مدل ، مشکل و ظرفیتی

آیا بدنبال بهترین مرکز ، نمایندگی و شرکت گارانتی کننده برای بازیابی اطلاعات یا تعمیر هارد اکسترنال WD خود هستید ؟

 

در این مقاله می توانم به این سئوال و حتی چندین سئوالات شما پاسخ دهم.

شرکت های گارانتی کننده فقط در قبال تعویض هارد دیسک شما اقدام خواهند کرد چرا که تکنولوژی بازیابی اطلاعات و تعمیر هارد دیسک تخصص ویژه ای می خواهد برای مثال همانطور که میدانید شرکت های فروشنده خودرو هیچ گاه تعمیر کاران خوبی نبوده اند چرا که معقوله فروش با تعمیر کاملا متفاوت است.

اگر بدنبال بهترین مرکز برای تعمیر هارد اکستنرنال WD وسترن دیجیتال خود هستید کانون هارد ایران را بیشتر بشناسید.

 

بهترین مرکز تخصصی تعمیر هارد اکسترنال WD | کانون هارد ایران

 

آن دسته کسانی که از ۵ سال پیش مصرف کننده هارد های اکسترنال وسترن دیجیتال بودند و اتقاقا به مشکلات و خرابی این نوع هارد ها برخوردند به خوبی میدانند که در ۲ سال گذشته هیچ شرکت بازیابی اطلاعات نمیتوانست این نوع هارد اکسترنال را ریکاوری یا تعمیر کند که این امر باعث شد تا مراکز بازیابی اطلاعات به دنبال کشف راه حلی برای ریکاوری و تعمیر هارد اکسترنال WD باشند. سرانجام اولین متد و راه حل توسط مهندس مهدی یوسفی یکی از متخصصین کانون هارد ایران ارائه شد و این موفقیت مثل انفجار بمبی در جامعه بازیابی اطلاعات بود و در ادامه آن، با تلاش تیمی متخصصین کانون هارد ایران تمام روش ها برای ریکاوری و تعمیر هارد اکسترنال WD ابداع شد که با جرات میتوانم بگویم امروز ما تمام راه حل ها را برای انواع خرابی و مشکلات هارداکسترنال WD در دست داریم .

ما در مرحله اول اقدام به تعمیر هارد با حفظ اطلاعات می کنیم در صورتی که خرابی ها و مشکلات بوجود آمده بیشتر باشد از تعمیر هارد وسترن صرف نظر می کنیم و اقدامات مربوط به بازیابی اطلاعات را انجام خواهیم داد.

تماس با ما
بازیابی اطلاعات و تعمیر هارد وسترن با هر مدل ، ظرفیت و مشکلی در کانون هارد ایران

نکات ضروری برای زمانی که با عدم شناسایی هارد اکسترنال wd مواجه می شوید

 

۱– هارد دیسک های وسترن بسیار کند میشوند در دفعات اول اطلاعات قابل نمایش است اما با سرعت خیلی کمی کپی یا اجرا می شوند اما کمی بعد دیگر شما دسترسی به اطلاعات نخواهید داشت پس در این مواقع بجای سعی و تلاش بیشتر برای دسترسی به اطلاعات هارد را از سیستم جدا کنید تا دچار خرابی های بیشتر نشود.
۲- در خیلی از مواقع , هنگام خراب شدن هارد دیسک اکسترنال wd  به شما پیغام فرمت کردن نشان می دهد که از فرمت کردن هاردتان چدا خودداری کنید.
۳- هارد دیسک های اکسترنال وسترن بسیار حساس و پیچیده هستند در انتخاب مرکز بازیابی اطلاعات هارد دیسک دقت لازم را بعمل بیاورید میتوان به جرات گفت که کمتر از ۴ مرکز توانایی رفع مشکلات هارد های پاسپورتی را دارند.
۴- با تست کابل دیگر ، از صحت سالم بودن  کابل USB هارد دیسک تان مطمئن شوید
۵- از دستکاری توسط خودتان یا اشخاص غیر متخصص جدا بپرهیزید چرا که باعث خرابی های بیشتر و در بعضی موقع نابودی اطلاعات تان خواهید شد.
۶- هارد اکسترنال وسترن دیجیتال اغلب دچار کندی سرعت شدید می شود و سپس منتهی به عدم شناسایی و دیتکت نشدن هارد می شود.
۷- دقت کنید که برای دسترسی به اطلاعات و نمایش اطلاعات باید هارد دیسک تان در Device manager و Disk management شناسایی شود ، در غیر اینصورت اگر در هر دو شناسایی نشود اطلاعاتتان قابل دسترس نخواهد بود. اغلب هارد اکسترنال پاسپورتی شما فقط در Device Manager شناسایی می شود که در این حالت می توان گفت در اصل هارد اکسترنال WD شما شناسایی نمی شود.
۸- با توجه به تجربیات ما در تعمیر یا ریکاوری اطلاعات هارد اکسترنال و اینترنال وسترن WD ، بهتر است بعد از مشاهده هرگونه رفتار غیر عادی از طرف هارد ، از دستکاری و حساسیت زیاد بپرهیزید و سریعا از  مراکز مطمئن و متخصص کمک بگیرید که این کار باعث اطمینان از بازگشت اطلاعات ، استخراج اطلاعات و هزینه های بسیار کم تر می شود. تعمیر هارد وسترن خود را به متخصصین بسپارید .
3 دیدگاه
 • نورگلدی مرادی
  پاسخ
  ارسال شده در7:38 ب.ظ,فروردین 3, 1396

  سلام کارتون عالی . من یک هارد اکسترنال deدارم که نمیدونم چی شده اما چراغش روشن میشه اما تو منیج میاد اما کم رنگ بعد اطلاعاتش باز نمیشه

 • ارسال شده در6:39 ب.ظ,اردیبهشت 16, 1396

  مشاهده ی گارانتی هارد

 • mina pilehvar
  پاسخ
  ارسال شده در1:22 ق.ظ,تیر 13, 1396

  با سلام و خسته نباشید
  میخواستم بدونم شما در مرکز استان مازندران شهر ساری نمایندگی دارید ؟
  چون این محصول در سرتا سر ایران به فروش رسیده و هر خریدی الزاما به خدمات بعدش نیازمنده برای کسانیکه در تهران نیستن چه اقداماتی دارین ؟
  من مشتاقانه منتظرجواب شما هستم چرا که هارد من دچار مشکل شده و خوانده نمیشه . و برای من مسافرت به تهران مقدور نیست . ممنون میشوم اگه راهنمایی ام کنید.

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت

توسعه و پشتیبانی توسط : پاریس وب