logo

ویدیوهای آموزشی آکادمی هارد ایران

در ذیل ویدیوهای سود مندی در رابطه با هارد مشاهده خواهید کرد:

قسمت های مختلف هارد دیسک و نحوه ذخیره سازی اطلاعات

a

بازیابی اطلاعات هارد دیسک

آشنایی با بازیابی اطلاعات هارد

 

بازیابی اطلاعات هارد به فرآیندی گفته می شود که طی آن اطلاعات هارد دیسک های خراب ،اطلاعــات از دست رفـــته ، بازیابی و ریکاوری می شود که به دانش و تکنولوژی پیشرفته ای نیازمند است. تخصـص و تکنیک های یک متخصص بازیابی اطلاعات به شــدت مهــم است چرا که تکنیک های یک متخصص بــه همراه بهره مندی از تکنولوژی ، ابزار آلات ، دستگاه بازیابی اطلاعات تعمیر هارد دیسک تنها عامل موفقـــیت برای استخراج دیتا و اطلاعات یک هارد خراب یا سوخته است. تغییر رویـــه ذخیره اطلاعات از چــــاپ روی کاغذ به ذخیره سازی در سطوح مغناطیسی که رایج ترین آن  هارد دیسک است  اهمیت این تکـــنولوژی که روزبه روز در حال گسترش و پیشرفت می باشد را پررنگ تر می کند.

اطلاعات در سطح هارد شامل هر نوع منبعی ، عکس ، فیلم ، متن ، صوت و انواع نرم افزار های مختلف می باشد. متخصصین کانون هارد ایران با درک اهمیت اطلاعات در عصر کنونی از خاطره های به یاد ماندنی شخصی مانند عکس و فیلم تا اطلاعــات سازمانی همواره در تکاپوی تحقیق و توسعه بهترین راه حل ها و همچنین کاهش مدت زمان بازیابی اطلاعات می کوشد . چرا که امروزه فقط اهمیت اطلاعات فاکتور اصلی نمی باشد زمان دسترسی به اطلاعــــات نیــز فاکتور حائز اهمیتی  است.

هارد چگونه کار می کند؟(به زبان ساده)

 

اطلاعات در فضایی به نام پلترها ذخیره شده است که برد وظیفه روشن کردن اسپیندل موتور و تکاف هد را دارا می باشـــد و هد پس از تکاف شروع به پرواز در سطـــح پلتر میکند  و عمل خوانـــدن و نوشتن را روی سطح دیسک مغناطیسی را انجام می دهد. لازم به یاد آوری می باشد که هد به هیچ عنوان تماسی با سطح پلتر نداشته و در روی بالشتکی از هوا حرکت میکند و با سرعت های ۵۲۰۰ ، ۵۴۰۰ ، ۷۲۰۰ ، ۱۰۰۰۰، ۱۵۰۰۰ ، ۲۰۰۰۰ دور در دقیقه ( RPM )حرکت میکند.

مدل های مختلف از دست دادن اطلاعات

اطلاعات بصورت عمدا یا سهوا از روی سطح پلتر دلیت ، فرمت یا توسط ویروس پاک یا هیدن می شود . این نوع از دست دادن اطلاعات از طریق نرم افزارهایی که زمینه فعالیت آنها بازیابی اطلاعات می باشد قابل ریکاوری میباشد. البته به شرط اینکه اطلاعات جدیدی روی سطح هارد ریخته نشود و حجم اطلاعات ریخته شده در ســـطح هارد رابطه غیر مستقیم با شانس بازیابی اطلاعات دارد یعنی هرچقدر اطلاعات بیشتری پس از پاک کـــــردن روی هارد ریختـــه شود امکان بازیابی اطلاعات کمتر میشود, هارد دچار عدم دیتکت یا عدم شناسایی صحیـح میشود.

هارد در لپتاپ یا کامپیوتر شناسایی نمیشود ، خواه بدلیل روشن نشدن هارد که مربوط به برد مغناطیسی هارد یا مشکلات فیزیکالی هارد میباشد یا هـــارد روشــــن میـــشود اما در disk management بصورت RAW یا Unallocated نمایش داده میشود که در این موارد از شما تقاضای فرمت میکند که خرابی های این مدل هارد به ۲ دسته ی کلی تقسیم میشود : ۱٫ نرم افزاری ۲٫سخت افزاری

 نرم افزاری :

یعنی اینکه هارد از نظر فرمویر یا همان سیستم عامل خود هارد به مشکل خورده است که پس از اصلاح فرمویر هارد ، هارد دوباره شناسایی شده و اطلاعات قابل دسترس میشوند که نیازمند تخصص ویژه ای است . هرگونه اشتباه در این فرآیند موجب از دسترس رفتن اطلاعات می شود یا اینکه دسترسی به اطلاعات غیر ممکن شود.

سخت افزاری :

قطعات فیزیکالی  درونی خود هارد دیسک  مثل برد ، هد ، سیلندر و موتور  هارد به مشکل خورده و قادر به خواندن دیتا نمیباشد.

 خرابی پلتر

لازم به ذکر است که خرابی سطح پلتر یا پلتر ها بدترین خرابی هاردهای مغناطیسی میباشد که به علت ذخیره دیتا روی سطح پلتر غیر قابل تعویض میباشد و باید سطح پلتر اصلاح شود . تکنولوژی اصلاح سطح پلتر فوق العاده پیچیده و مشکل میباشد.
در گذشته جهت بازیابی اطلاعات نیاز به دستگاه های پیشرفته ای جهت ریکاوری نبود یک سری نرم افزارهایی در این زمینه کاربرد فراوان داشت اما در حال حاضر با گسترش نمونه های هارد و تنوع خرابی های موجود در بازار ، دیگر نرم افزار های موجود قابل استفاده نمی باشد .

کانون هارد ایران با بهره گیری از متخصصین دوره دیده در بهترین مراکز بازیابی اطلاعات دنیا و نیز با استفاده از بروزترین دستگاه های دنیا همانند PC3000  و MRT PRO و ابزار آلات جراحی هارد دیسک ، توانایی بازیابی اطلاعات از هر هارد ، با هر برند و مشکلی را دارا است. اصلا نگران اطلاعات خود نباشید.

مشکلاتی که ممکن است شما با آن مواجه شوید و نمونه هایی از توانایی های کانون هارد ایران

1- بازیابی اطلاعات هارد های فرمت شده

بازیابی اطلاعات هارد , بازیابی اطلاعات هارد فرمت شده , بازیابی اطلاعات هارد دیسک , data recovery formated hard disk formated data recovery hard

در این مورد هارد به دلیل اشتباه هات کاربر در حین کار با انواع مختلف سیستم عامل ها مانند ویندوز یا در حین نصب ویندوز اطلاعات درایو (پارتیشن) فرمت می شود . اگر به هر دلیلی درایو یا پارتیشنی از اطلاعات شما فرمت شد ، از ریختن مجدد اطللاعات جدا خودداری کنید ، ما اطلاعات هارد فرمت شده را مثل روز اول ریکاوری می کنیم.

Supported OS, File Systems, File Types and Storage Devices

File Types: Almost all file types

File Systems: FAT16, FAT32, NTFS & NTFS5

Operating Systems:-Windows 98, ME, NT, 2003, XP, Vista & Windows 7

Storage Devices: USB Digital Media, Pen Drive, Zip Drive, Hard Drive, Floppy Drive and many more.

2- بازیابی اطلاعات هارد داینامیک شده

 

در بعضی از موارد به دلیل اشتباه هات کاربر ، پارتیشن های هارد دیسک از حالت Basic به حالت Dynamic تغییر می کند ، که این مورد در Disk management قابل مشاهده است. اصلا نگران نباشید اطلاعات شما صدرصد بازیابی خواهد شد.

 بازیابی اطلاعات هارد , ریکاوری هارد داینامیک شده , data recovery hard dynamic partition-external-hard-drive

3- بازیابی اطلاعات هارد سوخته

هارد دیسک به عنوان رایج ترین رسانه ذخیره اطلاعات دچار خرابی می شود. بعضی از کاربران از کلمه هارد سوخته استفاده می کنند که بهتر است از این کلمه استفاده نشود چرا که عملا فقط برد هارد دیسک دچار سوختگی می شود. به هر حال بازیابی اطلاعات هارد سوخته در کانون هارد ایران انجام می شود. یکی از دلایل تمایز کانون هارد ایران نسبت به دیگر شرکت های بازیابی اطلاعات ، توانایی ریکاوری اطلاعات هارد سوخته و خراب است.

بازیابی اطلاعات هارد سوخته, بازیابی اطلاعات هارد دیسک , DATA Recovery burned hard disk

4- بازیابی اطلاعات هارد ضربه خورده

 

هارد دیسک ها نسبت به ضربه فوق العاده حساس هستند. در بعضی از موارد مشتریان اعلام کنند که هارد از فاصله چندین سانتی متری افتاده یا در بعضی از مواقع تکان خورده است و دچار خرابی شده است. البته هارد های اکسترنال بیشتر در معرض ضربه خوردن هستند چرا که بصروت پرتابل استفاده میشوند . در اغلب موارد پس از ضربه خوردن هارد دیسک دچار مشکلات فیزیکالی می شود. در کانون هارد ایران با استفاده از کلین روم و ابزار آلات روز دنیا هارد دیسک جراحی شده و با تنظیمات پیچیده و تخصصی این شرکت اطلاعات هارد ضربه خورده ریکاوری می شود. لازم است بدانید که اکثر هارد های ضربه خورده در کانون هارد ایران ریکاوری می شوند ، ما روزانه چندین مورد از هارد های ضربه خورده مراکز دیگر بازیابی اطلاعات را ریکاوری می کنیم که این بواسطه تکنیک های متخصصین ما و همچنین بروز بودن ابزار آلات جراحی این مرکز می باشد که خداوند را بخاطر این موفقیت ها بسیار شاکریم.

بازیابی اطلاعات هارد ضربه خورده , ریکاوری هارد ضربه خورده , DATA RECOVERY DROPED hard disk

5- بازیابی اطلاعات هارد دلیت شده

 

در این مورد ، اطلاعات مانند بعضی از فایل های موجود در پارتیشن یا درایو توسط کاربر به اشتباه دلیت یا حذف می شود. یا در حالت دوم اینکه یک پارتیشن یا درایو در حین کار با ویندوز یا نصب ویندوز حذف دلیت می شود . در دو حالت فوق در صورتی که بعد از دلیت شدن ، حذف شدن فایل ها یا پارتیشن ها ، اطلاعات جدیدی ریخته نشود ، ریکاوری اطلاعات هارد شما با راندمان صدرصد انجام خواهد شد. نگران نباشید.

 6- بازیابی اطلاعات هارد ویروسی شده

 

همواره اطلاعات مورد تهاجم ویروس ها و بدافزارها قرار میگیرند. در صورتی شما دسترسی کامل به اطلاعات دارید اما اطلاعات شما خراب شده ، مخفی شده ( هیـــــــــدن شده ) نگـــــــــران نباشید ، کانون هارد ایران به شما برای بدست آوردن اطلاعاتتان کمک خواهد کرد.

7- بازیابی اطلاعات هارد بدسکتوری

 

همانطور که میدانید اطلاعات روی قطاع های کوچک بنام سکتور روی سطح دیسک مغناطیسی ذخیره می شود . اگر سکتور های هارد دچار مشکل شوند که به اصطلاح بدسکتور گفته می شود در این حالت اطلاعات آن سکتور قابل خواندن نیست . البته لازم به ذکر است که هارد دیسک حالت خود درمانی دارد یعنی بدسکتور ها را وارد لیست خرابی خود می کند اما زمانی که تعداد این بدسکتور ها زیاد می شود ، دیگر شما دسترسی به اطلاعات نخواهید داشت یا اگر این بدسکتور ها ناحیه ای باشد فایل شما اجرا یا کپی نمی شود. در این حالت ما با تنظیمات و تکنیک های خود ، بازیابی اطلاعات هارد بدسکتوری شما را انجام خواهیم داد. بعد از بازیابی اطلاعات و صحت اطمینان از درستی اطلاعات می توان تعمیر هارد دیسک را برای استفاده مجدد انجام داد.

8- بازیابی اطلاعات هارد با مشکل ظرفیت

 

هارد دیسک در بایوس یا Device Manager شناسایی می شود اما حجم و ظرفیت درستی ندارد که در اغلب موارد با حجم صفر یا 32 مگابایت مواجه می شویم . این مشکل چندین دلیل می تواند داشته باشد که هریک روش خاصی برای بازیابی اطلاعات هارد دارد. در صورتی که با این مشکل واجه شدید سریعا هارد دیسک را از لپ تاپ یا کامپیوتر خود جدا کنید و اصلا نگران اطلاعاتتان نباشید چرا که متخصصین کانون هارد ایران اطلاعات یا هارد شما را تعمیر خواهند کرد.

9- بازیابی اطلاعات هارد بعد از ریکاوری لپ تاپ

 

بسیار پیش میاید که ویندوز لپ تاپ خراب می شود و سیستم عامل به شما نشان می دهد که می توانید ویندوز خود را ریکاوری کنید. بعد از ریکاوری ویندوز خود با یکی شدن پارتیشن و حذف اطلاعاتتان روبه رو می شوید در این حالت سریعا لپ تاپ خود را خاموش کنید و نگران نباشید ، ما راه حل حرفه ای برای ریکاوری این مورد داریم.

10- بازیابی اطلاعات هارد | انواع برند های هارد دیسک

 

در کانون هارد ایران تمامی برند ها هارد دیسک های اینترنال اکسترنال همانند : Seagate , WD , ADATA , Toshiba , Samsung , Maxtor و.... تعمیر و ریکاوری می شود

اطلاعات بیشتر در ویکیپدیا

اطمینان از بازگشت اطلاعات

در کانون هارد ایران ، اطلاعات در پوشه بندی و نام اصلی همانند روز اول ریکاوری می شود. ما می کوشیم تا در کمترین زمان و هزینه اطلاعات شما را بازیابی کنیم

بازیابی اطلاعات هارد با هر برند ، مشکل و ظرفیتی | کانون هارد ایران تخصصی ترین مرکز ریکاوری هارد ایران |

 

6 دیدگاه
 • amir
  پاسخ
  ارسال شده در11:22 ق.ظ,اسفند 27, 1395

  ب سلام خدمت شما
  من به طور اتفاقی یکی از درایو های کامپیوترم رو پاک کردم وبدون اینکه در درایو چیزی کپی کنم یا حذف کنم از ان ریکاوری گرفتم حالا همه فایل ها و پوشه ها برگشتن ولی هیچکدام از فایل ها قابل خواندن نیستن راهکاری برای این مشکل هست؟ ممنون میشم راهنماییم کنین

 • ابوذر
  پاسخ
  ارسال شده در3:30 ب.ظ,تیر 19, 1396

  با سلام و خسته نباشید
  من هاردم فورمت شده و یکم اطلاعات کپی کردم
  آیا امکان بازگشت فایلهای فورمت شده وجود داره یا نه؟
  ممنون میشم راهنماییم کنین

 • ارسال شده در3:40 ب.ظ,تیر 24, 1396

  با سلام و خسته نباشید
  من ویندوز لپ تاپم بالا نمیومد و کلا راهی برای بالا اومدنش هم نبود یک سری اطلاعات مهم روی هارد دارم هارد رو از لپ تاپ جدا کردم الان می خوام بدونم چجوری می تونم اطلاعات رو از روی هارد بردارم در همین حالت که جدا هست
  ممنون میشم کمک کنید.

 • ارسال شده در3:23 ق.ظ,تیر 28, 1396

  با تشکر از پاسختون
  لپ تاپ رو کلا فراموش کنید الان فقط هارد رو در اختیار دارم که از روی لپ تاپ برداشتم از چه طریقی می تونم به اطلاعات هارد دسترسی پیدا کنم؟

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت

توسعه و پشتیبانی توسط : پاریس وب