logo

ویدیوهای آموزشی آکادمی هارد ایران

در ذیل ویدیوهای سود مندی در رابطه با هارد مشاهده خواهید کرد:

قسمت های مختلف هارد دیسک و نحوه ذخیره سازی اطلاعات

تعمیر هارد ADATA

تعمیر هارد اکسترنال ADATA | بازیابی اطلاعات

همین که حرف از هارد اکسترنال ADATA میشود، ناخود آگاه تبلیغات مبنی بر ضد ضربه بودن ، ضد آب بودن به ذهن ما خطور می کنه. با این حال ، اگر هارد اکسترنال ADATA  شما دچار مشکل شده است یعنی ضد ضربه بودن یا ضد آب بودن باعث جلوگیری از بروز مشکلات مربوط به این برند نشده است. در حال حاضر هارد اکسترنال ای دیتا شما مشکل دارد وگرنه چرا باید این صفحه را مطالعه کنید !؟

اما در این مقاله میخواهیم به شما اطلاعاتی در مورد این برند بدهیم و همچنین شما را از نگرانی بازیابی اطلاعات هاردتان یا تعمیر هارد اکسترنال ADATA در باوریم.

———————————————————————————————

آشنایی با هارد اکسترنال ADATA

در واقعیت شرکت ADATA  تولید کننده هارد دیسک نیست بلکه تولید کننده باکس هارد دیسک است به این ترتیب که باکس را تولید و از تولید کنندگانی مانند شرکت های WD , Seagate , Toshiba , Samsung  هارد دیسک را خریداری می کند و پس از جای گذاری در باکس خود آن را بفروش می رساند.

باکس باکیفیت ، زیبا و ضد آب از جمله ویژگی های این برند محبوب است ، اما ضد ضربه بودن از نظر ما دروغ محض است امتحانش مجانی است 🙂

انواع هارد اکسترنال ADATA

 

مشکلات مربوط به هارد اکسترنال ADATA

 

> خرابی در برد تبدیل و برد اصلی هارد دیسک

> خرابی و نقص در هارد دیسک اکسترنال ADATA

> مشکلات مربوط به ضربه خوردن ، تکان خوردن هارد دیسک

—————————————————————————————————–

1- خرابی در برد تبدیل و برد اصلی هارد دیسک

 

همانطور که میدانید داخل باکس  ADATA ، هارد لپ تاپی یا 2.5 اینچی و هارد اینترنال 3.5 اینچی وجود دارد ، که برای استفاده از این نوع هارد ها بصورت اکسترنال نیاز است که از برد تبدیل USB استفاده شود که در دو نوع USB 2 و USB 3 وجود دارد. ( برد هایUSB 3 نسبت به برد های USB 2 سرعت بیشتری دارند که حدودا 3 برابر سرعت مدل های قدیمی تر است)

حال می پردازم به تشریح این خرابی :

بیشتر اوقات در اثر نوسانات برق مربوط به پورت USB  برد تبدیل باکس باعث سوختگی و خرابی می شود در این حالت هارد دیسک روشن نمی شود , روشن نشدن هارد به این معنی است که موتور هارد دیسک نمی چرخد و هیچ حرکت و صدایی از هارد دیسک شنیده نمی شود اضافه کنم که ضربه خوردن نیز می تواند باعث بروز این مشکل شود که در سطرهای بعد آن را تشریح خواهیم کرد.

نوسان برق می تواند باعث بروز 2 مشکل شود :

  • سوختن برد تبدیل USB هارد اکسترنال ADATA

در بهترین حالت نوسان برق باعث سوختگی یا خرابی برد تبدیل یو اس بی هارد می شود که در این حالت با تعویض برد تبدیل میتوان به دیتا و اطلاعات هارد دسترسی پیدا کرد ،  یا اینکه می توانید هارد را از باکس خارج کنید و بصورت مستقیم به سیستم خود وصل کنید و به اطلاعات آن دسترسی پیدا کنید البته به این نکته هم توجه کنید در بعضی از مدل های هارد اکسترنال ADATA اطلاعات بصورت کد ذخیره سازی می شود که بدون برد تبدیل به اطلاعات آن دسترسی نخواهید پیدا کرد و درایو حاوی اطلاعات شما نمایش داده نخواهد شد و در Disk management  بصورت unallocated یا Raw  نشان داده خواهد شد که در این حالت به هیچ عنوان نباید هارد را دستکاری کرد. هرگونه ساختن، پاک کردن پارتیشن در Disk management   باعث خرابی بیشتر اطلاعات و همچنین افزایش نگرانی شما خواهد شد.

  • سوختن برد اصلی هارد

در بعضی از مواقع نوسان برق باعث سوختن برد تبدیل و برد اصلی هارد دیسک می شود که در این حالت باید برد هارد دیسک تعمیر یا تعویض شود تا بتوان به اطلاعات دسترسی پیدا کرد. در کانون هارد ایران اول اقدام به تعمیر برد می شود و اگر این امر میسر نبود با تعویض برد و پروسه یکسان سازی برد مشابه به اطلاعات دسترسی پیدا میکنیم. با این حال نگران نباشید ، فقط دستکاری هم نکنید !!

2- خرابی و نقص در هارد دیسک اکسترنال ADATA

همانطور که گفتیم در باکس های ADATA هارد های WD , Seagate , Toshiba , Samsung   استفاده می شود که هرکدام از این برند ها خرابی خاص خود را دارند ، به این معنا که خرابی در سیستم عامل این هارد ها یا خراب شدن هریک از این هارد دیسک باعث مشکلاتی نظیر شناخته نشدن هارد اکسترنال ADATA ، صدای غیر عادی در هارد دیسک مانند تق تق کردن می شوند. لازم است یک توضیح کوتاهی بدهم که هارد دیسک ها برای ذخیره سازی یا باز خوانی اطلاعات از سیستم عامل یا به اصطلاح فریم ور استفاده می کنند که نقص در این سیستم عامل باعث مشکلات میشود و در نهایت اطلاعات قابل خواندن یا دسترسی نخواهد بود ، و تا زمانی که این نقص برطرف نشود دسترسی به دیتا میسر نخواهد بود. برای اطلاعات بیشتر می توانید با کلیک بروی هر برند اطلاعات کافی کسب کنید.

3-مشکلات مربوط به ضربه خوردن ، تکان خوردن هارد دیسک

 

همه هارد های اکسترنال در معرض ضربه خوردن هستند ، چرا که این هارد دیسک ها قابل حمل هستند و همین ویژگی احتمال ضربه خوردن و تکان خوردن را افزایش می دهد، معمولا ضربه خوردن یا تکان خوردن هارد اکسترنال ADATA  باعث خرابی های فیزیکالی می شوند، به این ترتیب که قطعات مکانیکی هارد دیسک مانند موتور ، هد و پلاتر به مشکل می خورد که در اکثر مواقع باید از تعمیر صرف نظر کرد و فقط امید به بازیابی اطلاعات داشت. هارد دیسکی که ضربه می خورد ارزش تعمیر ندارد و فقط برای بازیابی اطلاعات باید جراحی شود ،البته ما تنظیماتی را اعمال می کنیم تا بدون نیاز به جراحی اطلاعات بازیابی شود.

شرح خدمات ما :

 

  • تعمیر هارد اکسترنال ADATA در شناسایی نشدن هارد
  • تعمیر هارد اکسترنال ADATA در خرابی ها و سوختن برد هارد و برد USB
  • تعمیر هارد اکسترنال ADATA در خرابی های فریم وری
  • تعمیر هارد اکسترنال ADATA در عدم نمایش اطلاعات درایو یا پارتیشن محتوی اطلاعات
  • تعمیر هارد اکسترنال ADATA در نوسانات برق و مشکلات ناشی از نوسانات برق

 

بهتر است بدانید : ما اول اقدام به تعمیر هارد با حفظ اطلاعات می کنیم در صورتی که خرابی ها و مشکلات بوجود آمده بیشتر باشد از تعمیر هارد اکسترنال ADATA صرف نظر می کنیم و اقدامات مربوط به بازیابی اطلاعات را انجام خواهیم داد.

نگران تعمیر یا بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال ADATA خود نباشید | کانون هارد ایران

بدون دیدگاه

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت

توسعه و پشتیبانی توسط : پاریس وب