logo

ویدیوهای آموزشی آکادمی هارد ایران

در ذیل ویدیوهای سود مندی در رابطه با هارد مشاهده خواهید کرد:

قسمت های مختلف هارد دیسک و نحوه ذخیره سازی اطلاعات

ریکاوری تعمیر هارد لپ تاپ

ریکاوری تعمیر هارد لپ تاپ | کانون هارد ایران

امروزه که لپ تاپ ها تبدیل به پر فروش ترین تجهیزات رایانه ای شده اند و در اکثر مواقع کاربرد کاری دارند حاوی اطلاعات مهم کاری و شخصی هستند که غالبا برای کاربر حائز اهمیت است. اما ما در این مقاله می پردازیم به مشکلات مربوط به هارد دیسک لپتاپی ، راه حل و تعمیر هارد لپ تاپ و همچنین ریکاوری بازیابی اطلاعات در خرابی هارد لپ تاپ

انواع لپ تاپ : ASUS , ACER , LENOVO , DELL , TOSHIBA , Sony , APPLE ,

انواع هارد دیسک های لپ تاپی : Seagate , Western Digital , Toshiba , Hgst , Samsung , Hitachi

احتمالا همین الان که این صفحه را می خوانید هارد لپ تاپ تان دچار مشکل شده است و طی جست و جو در موتور های جستجوگر مانند گوگل  به این صفحه رسیده اید. بابت ریکاوری یا تعمیر هارد لپ تاپ خود نگران نباشید .

اما می پردازم به شرح مشکلات مربوط به خرابی هارد لپ تاپ

خرابی مشکلات هارد لپ تاپ و راه حل های ریکاوری و بازیابی اطلاعات 

1- بدسکتوری شدن هارد لپ تاپ | تعمیر بدسکتور هارد لپ تاپ

 

بدسکتور یکی از شایع ترین خرابی های است که در طی کارکرد هر هارد دیسک  بوجود می آید .
دو نوع بدسکتور وجود دارد 1- لاجیکالی 2- فیزیکالی ، یکی از نشانه های وجود بدسکتور در هارد لپ تاپ :

1- بالا نیامدن ویندوز 

2- عدم دسترسی به اطلاعات یک از پارتیشن ها و درایو ها به این معنا که شاید شما اطلاعات درایو D خود را ببینید اما نتوانید به اطلاعات درایو E دسترسی داشته باشید.

3- کند شدن سرعت لپ تاپ در هنگام بالا آمدن ویندوز

4- کند شدن سرعت لپ تاپ در حین کارکرد 

5- نمایش Blue Screen در حین کار با لپ تاپ 

6- هنگ کردن لپ تاپ 

7- ریستارت شدن لپ تاپ

اگر با مشکلات بالا روبه رو هستید میتوانم یک نکته را گوشزد کنم که اگر مطمئن هستید مشکلات بالا بدلیل خرابی هارد لپ تاپ است ، از کارکرد بیشتر یا فشار بیشتر روی هارد برای خواندن اطلاعات جدا خودداری کنید چرا که خرابی های هاردتان بیشتر خواهد شد.


2- شناسایی نشدن هارد لپ تاپ | تعمیر عدم شناسایی هارد لپ تاپ

 

یکی دیگر از شایع ترین مشکلات و خرابی های هارد لپ تاپ مربوط به مشکل شناسایی نشدن است. دلایل زیادی باعث شناسایی نشدن هارد لپ تاپ می شود اما 3 دلیل عمده و کلی این مشکل مربوط به :
1- خرابی های فریم وری هارد دیسک 2- خرابی های فیزیکالی ناشی از ضعف یا خرابی هد هارد لپ تاپ و خرابی مربوط به برد هارد دیسک

تشخیص اینکه چرا هارد دیسک شناسایی نمی شود کاملا تخصصی است و نمیتوان براحتی تشخیص داد که چرا هارد دیسک شناسایی نمی شود. هارد دیسک ها بسیار پیچیده هستند و ما در این مقاله خیلی ساده به بیان این مشکلات می پردازیم. از این رو در انتخاب مرکز بازیابی اطلاعات و تعمیر هارد خود دقت کنید چرا که تشخیص اساسی ترین فاکتور برای موفقیت تعمیر یا ریکاوری هارد دیسک است.


3- ضربه خوردن هارد لپ تاپ | ریکاوری هارد ضربه خورده لپ تاپ

 

از آنجایی که هارد دیسک ها نسبت به ضربه بسیار حساس هستند، کوچکترین ضربه و تکان خوردن هارد دیسک را دچار خرابی های فیزیکالی می کند. یکی از نشانه های بارز اینکه هارد لپ تاپ دچار خرابی فیزیکالی مانند خرابی هد ، سیلندر و مدیا شده باشد صدای ناهنجار مانند : تق تق کردن هارد لپ تاپ است.

کانون هارد ایران در مورد هارد دیسک های ضربه خورده راه حل های فوق العاده ای دارد. ما اول سعی به بازیابی اطلاعات هارد ضربه خورده لپ تاپ بدون جراحی می کنیم و با تنظیمات و متد های خاص اطلاعات را استخراج می کنیم ، در صورتی که خرابی ها بیشتر باشد هارد دیسک را جراحی و سپس ریکاوری می کنیم. دقت کنید هاردهای ضربه خورده فوق العاده حساس هستند و بارها مشاهده شده است که مراکز دیگر با تشخیص نادرست اقدام به جراحی حتی در هوای آزاد کرده اند و باعث از دست رفتن اطلاعات شده اند. از این رو آخرین اقدام ، جراحی هارد دیسک است که این کار باید در کلین روم استاندارد و ابزار آلات دقیق جراحی هارد دیسک انجام شود ، کانون هارد ایران دارای اولین کلین روم استاندارد در ایران و ابزار آلات جراحی هارد دیسک کانادا می باشد. از این رو نگران هارد ضربه خورده لپ تاپ خود نباشید.


4- سوختگی برد هارد لپ تاپ | ریکاوری تعمیر هارد سوخته لپ تاپ

 

نوسانات برق معمولا باعث خرابی برد یا سوختگی برد هارد لپ تاپ می شود. البته در لپ تاپ ها نوسانات برق کمتر رخ می دهد. اگر برد هارد لپ تاپ سوخته باشد هارد دیسک روشن نمی شود . البته در بعضی از مواقع نوسانات برق و سوختگی برد هارد لپ تاپ باعث خرابی های در هد هارد دیسک هم می شود که نیاز به تست تخصصی دارد. ما آرشیو کاملی از برد های هارد دیسک در اختیار داریم از این رو هیچ نگرانی برای ریکاوری اطلاعات هارد سوخته لپ تاپ نداشته باشید.

 

کانون هارد ایران | تخصصی ترین مرکز ریکاوری و تعمیر هارد لپ تاپ در ایران

خدمات کانون هارد ایران

خدمات کانون هارد ایران:

1- تعمیر هارد لپ تاپ

2- بازیابی اطلاعات و ریکاوری هارد لپ تاپ

3- تعمیر بدسکتور هارد لپ تاپ

4- ریکاوری تعمیر هارد سوخته لپ تاپ

5- ریکاوری هارد ضربه خورده لپ تاپ

6- تعمیر شناسایی نشدن هارد لپ تاپ

بدون دیدگاه

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت

توسعه و پشتیبانی توسط : پاریس وب