logo

ویدیوهای آموزشی آکادمی هارد ایران

در ذیل ویدیوهای سود مندی در رابطه با هارد مشاهده خواهید کرد:

قسمت های مختلف هارد دیسک و نحوه ذخیره سازی اطلاعات

تعمیر هارد اکسترنال اینترنال

ریکاوری تعمیر هارد سوخته

ریکاوری تعمیر هارد سوخته | کانون هارد ایران

هارد نیز مانند قطعات الکترونیکی دیگر دچار خرابی و سوختگی می شود.

تعمیر هارد سوخته عامیانه ترین اصطلاح رایج در بین عموم مردم است. بیشتر مردم هاردهایی که روشن نمی شوند یا شناسایی نمی شوند را سوخته تلقی می کنند و بدنبال مرکز ریکاوری یا تعمیر هارد سوخته هستند . قبل از بررسی نیاز به یاداوری چند نکته اساسی میباشد.

حافظه به دو دسته کلی تقسیم میشود :

دو نوع از رایج ترین رسانه های ذخیره سازی اطلاعات :

      ۱ –  مغناطیسی نیستند مانند FLASH ، حافظه های SSD
      ۲- دیسک های مغناطیسی همان هارد دیسک های اکسترنال اینترنال لپ تاپی و کامپیوتر

هارد از برد یا PCB و مدیا که شامل اسپیندل موتور هد اتاقک مدیا تشکیل شده است که تمام قطعات نیز از یک قطعات ریزتر تشکیل شده است پس به غیر از برد یا همان PCB  هارد قطعه قابل سوختن در هارد موجود نمیباشد شکل و شمایل هارد دیسک بسیار ساده به نظر می رسد اما تکنلوژی پیچیده هارد
دیسک ها واقعا حیرت انگیز است.

پس اگر به مشکل تعمیر هارد سوخته برخوردید به یاد داشته باشید فقط PCB یا همان برد کنترلر قابل سوختن میباشد اما مشاهده شده است که اصطلاح سوختن هارد اصطلاح عامیانه برای همه نوع خرابی های دیگر هارد میباشد که به اشتباه ، سوختن هارد گفته میشود اما عمده خرابی های هارد به اختصار در پایین توضیح داده میشود . به نظر ما بهتر است از واژه هارد دیسک خراب استفاده کنیم تا هارد دیسک سوخته .

———————————————————————————————————

1-هارد روشن نمیشود ( PCB and Power Problem)

به این معنا که موتور هارد دیسک شما کار نمی کند و پلتر ها هیچ چرخشی ندارند.

————————————————————————————————————

۲ – هارد روشن میشود اما شناسایی نمیشود. ( Hard drive dosn’t Recognize)

هارد دیسک به صورت نرمال روشن می شود و هیچ صدای غیر عادی ندارد اما شناسایی نمی شود یا ظرفیت را صفر یا کمتر از حد معمول نشان می دهد. البته حتما این نیست که روشن شدن هارد بدون صدای غیر عادی به این معنی باشد که فیزیکال هارد دیسک سالم است . بعضی از مواقع هارد دیسک ها مشکلات فیزیکی دارند اما هیچ صدای غیر عادی بروز نمی دهند.

————————————————————————————————————

۳ – هارد روشن میشود و بعد از چند بار صدای تیک تیک، خاموش میشود.(hard disk Physical Problems)

این خود نشان دهنده این است که هارد دیسک شما دچار مشکلات فیزیکی شده است. اگر هارد دیسک مشکلات فیزیکی مانند هد موتور سیلندر داشته باشد باید در کلین روم استاندارد مورد جراحی قرار گیرد  که کانون هارد ایران با در دست داشتن بروز ترین تجهیزات و ابزار آلات جراحی هارد دیسک و دارنده اولین کلین روم استاندارد در ایران می تواند اطلاعات شما را به سرعت ریکاوری کند.

————————————————————————————————————

4-هارد روشن میشود که با صدای ناهنجار که از دور نیز قابل شنیدن میباشد.

 

اگر هارد شما اصلا روشن نشد PCB یا همان برد هارد شما سوخته است که با تعویض برد و همخوانی رام هارد دوباره اصلاح شده است و قابل Read & Write  میباشد البته همیشه اینطور نیست بلکه بعضی از مواقع سوختن برد یا همان PCBباعث مشکلات فراوانی می شود ؛ در بعضی از موارد مشاهده شده است با خرابی PCB مدیای هارد نیز آسیب دیده است. که نیاز به تعویض مدیا از طریق یک هارد سالم میباشد. که متخصصین مجرب توانایی رفع آنها را دارند.

در بعضی از موارد هارد روشن شده اما شناسایی نمیشود که برد و مدیا سالم اما از نظر فریموری هارد  دچار مشکل شده است که باید از طریق دستگاه PC3000 یا MRTPRO فریمور را دوباره سازی یا در صورت اصلاح فریمور خود هارد اصلاح گردد در بعضی از موارد لازم میباشد سکتورهای خراب شناسایی شود و از  لیست کلی هارد خارج شود که این کار تخصص و مهارت ویژه ای را می طلبد که به حول و قوه الهی کانون  هارد ایران در این مورد نیز راه حل های ویژه و اختصاصی دارد.

جراحی هارد معیوب

اما اگر هارد معیوب شما چند تیک مختصر کرد و سپس خاموش شد نیاز میباشد هارد از طریق کلین روم و ابزارات خاص جراحی شود .خوشبختانه کانون هارد ایران توانایی اصلاح هد هارد های فوق را دارا میباشد و پس از جراحی هارد دوباره دیتکت شده و قابل بازیابی میباشد اما بهتر است از این نمونه هاردها اطلاعات با تکنیک های ویژه اطلاعات استخراج شود ، هرگونه عجله در این کار که بعضی از شرکت ها بر این باورند که سریع باید ریکاوری انجام داد باعث تخریب سطح پلاتر می شود ، خیلی ساده است چرا که هارد خراب توانایی خواندن و نوشتن مانند یک هارد سالم را ندارد و هرگونه تعجیل و تسریع یا به اصطلاح فشار زیادی بروی هارد دیسک باعث مشکلات فراوانی خواهد شد که از شرکت های همکار نیز تقاضا داریم تا روش خود تجدید نظر کنند.

پس تعمیر هارد سوخته عملا اصطلاح درست و بجایی در زمینه هارد نمیباشد چون فقط مدیای هاردهای فوق در معرض آسیب میباشند پس برای تعمیر هارد سوخته نیاز  میباشد که خطای درست هارد بررسی و اصلاح گردد .
در بعضی از موارد نیز هارد قابل تعمیر نمیباشد و فقط برای دیتا میتوان تلاش کرد.

————————————————————————————————————

تعمیر هارد سوخته خود را به کانون هارد ایران بسپارید اما چرا؟

 

1- اگر هارد دیسک شما دچار خرابی برد و PCB شده باشد ما اقدام به تعمیر تخصصی برد خواهیم کرد در غیر اینصورت به واسطه داشتن آرشیو کاملی از انواع مدل هارد دیسک ها اقدام به تعویض برد خواهیم کرد.
2- توجه کنید که هارد دیسک شما توسط متخصصین با تجربه و دوره دیده در بهترین مراکز بازیابی اطلاعات هارد ، تست خواهد شد. همانطور که میدانید تشخیص نیمی از درمان است. بسیار مشاهده شده است که تست و تشخیص اشتباه باعث نابودی کلی اطلاعات هموطنان شده است که ما به شما توصیه می کنیم لطفا قبل از اعتماد به شخص یا مرکز تعمیر یا ریکاوری هارد ، اطمینان حاصل کنید که تخصص کافی را داشته باشند.
3- ریکاوری و تعمیر هارد سوخته در کمتر از 48 ساعت یا حتی 24 ساعت در کانون هارد ایران امکان پذیر است. چرا که یکی از خدمات برجسته این شرکت کار بصورت اورژانسی است که بعضی از شرکت ها و اشخاص محدودیت زمانی دارند که ما بواسطه تعدد نفرات ، دستگاه های ریکاوری هارد این خدمات را بصورت متمایز ارائه می کنیم.
4- توجه کنید که کانون هارد ایران فقط روی تعمیر هارد و بازیابی اطلاعات کار می کند و تنها مرکز تحقیقاتی است که همیشه در حال تکاپو برای کشف راه حل های جدید است . پس اگر هارد دیسک شما از نوع هارد دیسک های جدید است نگران نباشید ما بروز هستیم.
5- هدف کانون هارد ایران لبخند شماست ، ما برای لبخند شما از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد چرا که بر این باوریم لذت این کار به دیدن لبخند عزیزانی است که نگران اطلاعات شان بوده اند.

> تعمیر هارد سوخته بصورت اورژآنسی

< تعمیر هارد سوخته انواع مدل ، برند و ظرفیتی از هارد دیسک

> ریکاوری از هارد سوخته

کانون هارد ایران رتبه اول بازیابی اطلاعات هارد در ایران 

بدون دیدگاه

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت

توسعه و پشتیبانی توسط : پاریس وب