logo

ویدیوهای آموزشی آکادمی هارد ایران

در ذیل ویدیوهای سود مندی در رابطه با هارد مشاهده خواهید کرد:

قسمت های مختلف هارد دیسک و نحوه ذخیره سازی اطلاعات

تعمیر هارد سیگیت

 

تعمیر هارد سیگیت | بازیابی اطلاعات

آشنایی با هارد سیگیت

 

هارد سیگیت چه در نوع اکسترنال و چه در نوع اینترنال در ایران بسیار رایج است و طرفداران بسیاری دارد. از ویژگی های مثبت هاردهای سیگیت میتوان به سرعت بالای آن اشاره کرد که نسبت هارد دیسک های دیگر برتری دارد. با این حال این هارد دیسک ها مشکلات خاص خود را دارند . که در این مقاله به تشرح و راهکار هایی برای تعمیر یا بازیابی اطلاعات می پردازیم.

انواع هارد سیگیت :

1- هارد سیگیت اینترنال

2- هارد سیگیت اکسترنال

دو نوع هارد اکسترنال سیگیت عرضه می شودm

  •  Seagate Expansion
  • Seagate Backup Plus

از ظرفیت های 80 گیگابایت تا 6 ترابایت با انواع : Green , LP , Barracuda , 7200 .11, 7200.12 , 7200.14 , sentosa , wyatt

اما می پردازیم به تشریح مشکلات و راهکار های کانون هارد ایران برای بازیابی اطلاعات و تعمیر هارد سیگیت

تشریح 9 مورد از رایج ترین خرابی های هارد سیگیت

1- عدم شناسایی هارد اکسترنال سیگیت

 

عواملی مانند خرابی های فریم وری ، Master boot record و خرابی های ناشی از سوختن برد ، خرابی هد هارد و همچنین مشکلات موجود در موتور و سیلندر هارد دیسک همه باعث شناسایی نشدن هارد اکسترنال می شود ، اما از اصلی ترین دلایل در عدم شناسایی هارد سیگیت در نوع اکسترنال می توان به ضربه خوردن هارد و خرابی های فریم وری هارد اشاره کرد. در خرابی های فریم ور هارد می توان با اصلاح آن تعمیر هارد سیگیت را انجام داد . اما در خرابی مربوط به ضربه خوردن ، ما با استفاده از تکنیک های خاص اقدام به بازیابی اطلاعات از هارد ضربه خورده می کنیم در صورتی که خرابی ها بیشتر باشد نیاز به جراحی هارد دیسک است  به این صورت که قطعات سالم مانند هد , پلاتر و  موتور تعویض یا جابه جا می شود و در نهایت اطلاعات بازیابی می شود.نگران نباشید.

2- شناسایی نشدن هارد اینترنال سیگیت

 

هارد های اینترنال در مصارف خانگی و اداری بیشتر در لپ تاپ ها و کامپیوتر ها استفاده می شود . در همان زمان روشن شدن لپ تاپ یا کامیپوتر میتوان فهمید که هارد دیسک شناخته شده است یا نه ، اگر هارد اینترنال سیگیت در بایوس شناخته نشود شما امکان دسترسی به اطلاعات نخواهید داشت و همچنین در هنگام نصب ویندوز هیچ درایو یا پارتیشنی نمایش داده نمی شود و شما نمیتوانید ویندوز جدید نصب کنید. بیشتر هارد های اینترنال سیگیت که شناسایی نمی شوند مشکلات فریم وری دارند که ما به راحتی آن ها را اصلاح می کنیم و تعمیر هارد سیگیت اینترنال را به پایان می رسانیم . در بعضی مواقع خرابی های موجود در فریم ور بیشتر از حد معمول است که در این حالت به درخواست شما که اگر اطلاعتتان مهم باشد اقدام به بازیابی اطلاعات می کنیم .

3- بدسکتوری شدن هارد سیگیت

 

هارد های سیگیت مانند دیگر هارد ها ، به مشکل بدسکتور بر می خورند که  نتیجه آن عدم نمایش درایو ها ، کند شدن هارد ، در گاهی اوقات صدای ریز از درون هارد ، میباشد. رفع بدسکتور هارد سیگیت در کانون هارد ایران با روش خاصی انجام میشود که از ویژگی های این متد می توان به بالاتر رفتن شانس تعمیر هارد سیگیت اشاره کرد. در بعضی مواقع ما بدون از دست رفتن اطلاعات اقدام به رفع و تعمیر بدسکتور هارد سیگیت می کنیم اما اگر به هر دلیلی این امر ممکن نباشد اقدام به ریکاوری اطلاعات مهم می کنیم.

4- عدم نمایش پارتیشن ها ، درایو ها

 

همان طور که در بالا گفتم یکی از دلایل نشان ندادن درایو و پارتیشن ها وجود بدسکتور است البته خرابی در Master boot record نیز باعث بروز این مشکل می شود که پس از رفع مشکلات هارد سیگیت دسترسی به اطلاعات ممکن می شود.

5- صدای ناهنجار در هارد دیسک سیگیت

 

صدای ناهنجار مانند تق تق کردن هارد یا صدای غیر عادی در هارد سیگیت نشان دهنده خرابی های فیزیکالی در هارد دیسک است ، برای رفع خرابی های فیزیکالی نیاز به جراحی هارد دیسک سیگیت است که فقط برای ریکاوری اطلاعات انجام می شود ، هارد دیسکی که ضربه خورده یا مشکلات فیزیکالی دارد ارزش تعمیر ندارد.

6- خرابی و سوختن برد هارد

 

نوسان برق باعث سوختن برد هارد سیگیت و همچنین برد دیگر برند های هارد دیسک می شود ، البته در خیلی از مواقع یوزر با زدن برق برعکس باعث سوختگی برد می شود . اگر به هر دلیلی برد هارد تان سوخت لطفا از تعمیر یا تعویض و دستکاری آن جدا خودداری کنید چرا که باعث تشدید خرابی ها خواهید شد و در بعضی از مواقع باعث از دست رفتن اطلاعاتتان خواهید شد . این کار را به یک متخصص بسپارید.

7- بازیابی اطلاعات و ریکاوری هارد سوخته سیگیت

 

بازیابی اطلاعات و ریکاوری هارد سوخته سیگیت با هر مشکل، ظرفیتی در کانون هارد ایران به نحو احسن انجام میشود ، بازیابی اطلاعات و تعمیر هارد سیگیت کانون هارد ایران زبان زد همکاران ما است چرا که تکنیک های ویژه ای در تعمیر هارد سیگیت داریم. جالب است بدانید مهدی یوسفی اولین روش برای تعمیر هارد سیگیت اینترنال که شناسایی نمیشد را ابداع کرد که این خود موفقیت بسیار بزرگی برای مجموعه کانون هارد ایران بود.

8- خرابی های فریم وری هارد سیگیت

 

از خرابی های فریم وری میتوان به:

  • دیتکت نشدن هارد سیگیت
  •  خرابی در ماژول ها
  • خرابی در مترجم هارد اشاره نمود

سه مورد بالا از رایح ترین خرابی ها هارد سیگیت است اما ما تمام راه حل های تعمیر این نوع خرابی ها را داریم که حاصل چندین سال تحقیق و کار ما بروی هارد های سیگیت بوده است .

9-کند شدن هارد سیگیت

 

از دلایل کند شدن هارد سیگیت میتوان به وجود بدسکتور اشاره کرد اما دومین دلیل که خیلی کمتر اتفاق می افتد ضعف در خواندن یا نوشتن هد هارد است . که این مشکل هم قابل حل است

1- رفع بدسکتور هارد سیگیت و 2- تعویض هد هارد دیسک سیگیت

9- کپی نشدن اطلاعات هارد

 

خرابی های ناحیه ای باعث کپی نشدن اطلاعات هارد دیسک می شوند ، شاید تا به حال دیده اید که وفتی یک سی دی دچار خش شده است بعضی اطلاعات را می خواند و بعضی را نمیتواند بخواند ، البته هارد دیسک ها خیلی پیچیده تر هستند اما این فقط در حد یک مثال بود. تا خرابی های ناحیه ای برطرف نشود نمیتوان اطلاعات را بازخوانی یا کپی کرد.

 

خدمات ما :

> تعمیر هارد سیگیت در شناسایی نشدن هارد

> تعمیر هارد سیگیت در خرابی های فریم ور

> بازیابی اطلاعات هارد سیگیت در عدم نمایش پارتیشن ها و درایو های حاوی اطلاعات

> تعمیر هارد سیگیت که هنگ می کند

> ریکاوری اطلاعات و تعمیر هارد سیگیت که صدای غیر عادی مانند تق تق میدهد

> تعمیر هارد سیگیت که روشن نمی شود

> تعمیر هارد سیگیت در سوختن برد هارد دیسک

 

بازیابی اطلاعات و تعمیر هارد سیگیت اکسترنال اینترنال با خیالی آسوده در آکادمی هارد ایران

بدون دیدگاه

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت

توسعه و پشتیبانی توسط : پاریس وب