logo

ویدیوهای آموزشی آکادمی هارد ایران

در ذیل ویدیوهای سود مندی در رابطه با هارد مشاهده خواهید کرد:

قسمت های مختلف هارد دیسک و نحوه ذخیره سازی اطلاعات

بازیابی اطلاعات هارد

سئوالات متدوال در مورد هارد دیسک

سئوالات متدوال در مورد هارد دیسک

سئوالات مربوط به بازیابی اطلاعات : سئوالات متدوال عزیزان در مورد بازیابی اطلاعات و ریکاوری
هارد در انواع مشکلات و اتفاقات در مورد هارد دیسک
سئوالات مربوط به تعمیر هارد دیسک
سئوالات مربوط به تعمیر انواع برند های هارد دیسک و خرابی هایی شایع هارد دیسک ها
طرح مشکلات در قسمت نظرات
اگر چنانچه پاسخ سئوال مورد نظر در این پست یافت نشد می توانید در قسمت نظرات سئوال
خود را مطرح بفرمایید ما به سرعت به آن جواب خواهیم داد.

 سئوالات متداول | تعمیر هارد | ریکاوری هارد Questions about hard drive problems
سئوالات مربوط به ریکاوری و بازیابی اطلاعات هارد | تعمیر هارد

آیا هارد سوخته قابل ریکاوری است؟

دوستان توجه کنند که ما در کار حرفه ای هارد دیسک واژه ای به نام هارد دیسک سوخته نداریم. هارد دیسک ها ممکن است دچار مشکلاتی شوند ولی در هیچ یک از مشکلات بوجود آمده نمیتوان از جمله


ریکاوری به صورت سخت افزاری انجام می شود یا نرم افزاری ؟

 

هارد دیسک از دو قسمت لاجیکال و فیزیکال تشکیل شده ، قسمت لاجیکال مربوط به فریم ور و سیستم کنترل داده در هارد دیسک مربوط می شود و قسمت فیزیکال متشکل از قسمت های سخت یا قسمت های سخت افزاری هارد است. بسته به نوع خرابی هارد ، ریکاوری سخت افزاری یا نرم افزاری انجام می شود. وقتی صحبت از نرم افزار می شود نرم افزار و سیستم عامل هارد دیسک است نه اینکه ریکاوری با استفاده از نرم افزار ها یا بعضی از بد افزار های انجام میشود . لاجیکال و سیستم عامل هر هارد یونیک خود هارد است و در فرآیند ریکاوری نرم افزاری هارد دیسک ما به اصلاح فریم ور هارد دیسک می پردازیم .


چند درصد میتوانیم مطمئن باشیم که هارد ضربه خورده قابل ریکاوری است؟

 

در مورد هارد دیسک های ضربه خورده نمیتوان درصد درستی گفت چرا که در درجه اول علم تکنسین بازیابی اطلاعات و در درجه دوم تجهیزات مانند کلین روم و ابزارآلات جراحی هارد دیسک درصد موفقیت را مشخص می کند. در اغلب موارد دیده می شود که هارد دیسک ضربه خورده به افراد غیر متخصص یا مراکزی که بصورت حرفه ای کار بازیابی اطلاعات نمیکنند سپرده می شود در اینگونه موارد می توان گفت که درصد موفقیت 10 درصد است. اما اگر شما در انتخاب مراکز تخصصی که در ایران بسیار کم است دقت کنید مطمئنا میتوانید نگران اطلاعات هارد ضربه خورده خود نباشید. در کانون هارد ایران هارد دیسک هایی که فاقد خط و خش بروی پلتر ( دیسک ) هارد باشند 100درصد ریکاوری می شود . حتی در بعضی از مواقع می توانیم پلتر خط دار را هم ریکاوری کنیم که این کار برای اولین بار در ایران انجام می شود . تکنسین های کانون هارد ایران فقط بصورت تخصصی روی هارد دیسک کار می کنند و این مرکز دارای تمامی ابزار آلات جراحی هارد دیسک و کلین روم استاندارد می باشد. نگران اطلاعات هارد ضربه خورده خود نباشید ، قابل ریکاوری است.


هارد اکسترنال شناسایی نمی شود؟ قابل ریکاوری است؟

 

اگر هارد دیسک به کوچکترین مشکل برخورد در 90 درصد شناسایی نمی شود. شناسایی نشدن هارد دیسک عوامل متعددی دارد که در پست های مربوط به تعمیر برند های هارد دیسک ها بصورت ساده توضیح داده شده است. در درجه اول باید تشخیص درستی مبنی بر دلیل شناسایی هارد دیسک داده شود سپس به رفع مشکلات هارد پرداخت . ما به بواسطه شناخت کامل ساختار پیچیده هارد دیسک می توانیم به سادگی به دلیل مشکل ایجاد شده پی ببریم و سپس اقدام به اصلاح خرابی ها و در نهایت اطلاعات هارد دیسکی که شناسایی نمی شود را ریکاوری کنیم.


دلیل مشکل شناسایی هارد اکسترنال وسترن چیست؟

 

شناسایی نشدن هارد اکسترنال WD بسیار رایج است و دلایل متعددی برای بوجود آمدن این مشکل وجود دارد. اما بصورت ساده می توان دلایل زیر را عنوان نمود.

1- خرابی های مربوط به هد ، ضعف هد هارد دیسک

2- ضعف و خرابی در فریم ور هارد اکسترنال WD

3- ضربه خوردن هارد دیسک و مشکلات فیزیکالی هارد دیسک


دلیل شناسایی نشدن هارد اکسترنال سیگیت چیست؟

 

شناسایی نشدن هارد اکسترنال SEAGATE بسیار رایج است و دلایل متعددی برای بوجود آمدن این مشکل وجود دارد. اما بصورت ساده می توان دلایل زیر را عنوان نمود.

1- خرابی های مربوط به هد ، ضعف هد هارد دیسک

2- ضعف و خرابی در فریم ور هارد اکسترنال SEAGATE

3- ضربه خوردن هارد دیسک و مشکلات فیزیکالی هارد دیسک

4- نوسانات برقی و مشکلات مربوط به برد USB هارد اکسترنال سیگیت


چه فاکتور هایی در انتخاب مرکز بازیابی اطلاعات و تعمیر هارد مهم است؟

در قدم اول برای بازیابی اطلاعات یا تعمیر هارد دیسک باید بدنبال یه مرکز بازیابی اطلاعات و تعمیر هارد دیسک خوب و مطمئن باشیم. فاکتور های زیر حائز اهمیت است:

 1.   تخصص افراد و کارکنان شرکت بازیابی اطلاعات
 2. مطمئن بودن مرکز بازیابی اطلاعات ، البته مراکز بازیابی اطلاعات در ایران به لطف خداوند مطمئن هستند و تا الان هیچ موردی مبنی بر سئو استفاده از اطلاعات دیده نشده است .
 3.  یکی از فاکتور های اساسی ، انتخاب مرکزی است که فقط خدمات هارد دیسک ارائه می دهند.

برای مثال شرکت هایی هستند که در کنار فروش ، تعمیر قطعات کامپیوتر و لپ تاپ ، خدمات بازیابی اطلاعات نیز ارائه می دهند . اما خدمات بازیابی اطلاعات و تعمیر هارد دیسک بسیار کار تخصصی است و شرکت هایی که فقط تخصص هارد دیسک ارائه می دهند می توانند موفق باشند. کانون هارد ایران فقط و فقط روی بازیابی اطلاعات و تعمیر هارد دیسک کار می کند و هیچ خدمات دیگری در کانون هارد ایران غیر از هارد دیسک ، ارائه نمی شود.


دلیل خراب شدن هارد دیسک چیست؟

هارد دیسک مانند قطعات دیگر کامپیوتر دچار مشکلات و خرابی می شود . دلایل متعددی مبنی بر خرابی هارد وجود دارد. بعد از تست هارد دیسک می توان دلیل بوجود آمده را شرح داد. دقت کنید که هارد دیسک بسیار پیچیده هستند و هیچ مرکزی نمیتواند بعد از شرح خراب شدن هارد دیسک بصورت ساده از سمت شما ، دقیقا علت بوجود آمده را مشخص کند. بسیار اتفاق می افتد که بعد از تماس با بعضی از مراکز بصورت تلفنی و بدون تست هارد دیسک راه حل ارائه می دهند
یا بصورت دروغین شما را مطمئن می کنند که اطلاعات شما صدرصد قابل بازیابی است اما پس از مراجعه نتیجه خیلی بدی عایدتان خواهد شد. از شما تقاضا دارم در مورد تشخیص خرابی هارد دیسک خود محتاط باشید و فقط بعد از تست توسط متخصصین و راه حل ارائه شده را قبول کنید.


اگر برد هارد بسوزد اطلاعات قابل ریکاوری است؟

یکی از دلایل خراب شدن یا سوختن برد هارد دیسک نوسان برق است. اگر برد هارد دیسک دچار مشکل شود اطلاعات قابل بازیابی است به شرط اینکه این کار توسط متخصص انجام شود . در بعضی از مواقع بعضی از مشتریان این کار را به نفرات بی تجربه در کار هارد دیسک می سپارند که در نهایت این مشکل به مشکل برزگی تبدیل می شود و اطلاعات برای همیشه غیر قابل دسترس می شود. توضیحات تخصصی زیادی در مورد این مشکل وجود دارد اما شرح این توضیحات کمی سخت است و فقط بعد از تست می توان این مشکلات را برای مشتریان عزیز شرح داد. اگر حتی احساس می کنید که هارد دیسکتان مشکل ساده ای دارد لطفا این کار را به متخصص بسپارید که این برای شما خیلی بهتر است این توصیه ما به شماست.تفاوت ریکاوری اطلاعات توسط دستگاه و نرم افزار در چیست؟

این سئوال بسیار پرسیده می شود اما میتوان اینگونه توضیح داد. در درجه اول تخصص مهم است. 90 درصد موفقیت به تخصص مهندس بازیابی اطلاعات و 10 درصد بستکی به دستگاه ها و ابزار آلات ریکاوری هارد دیسک دارد. در بعضی از موارد دیده می شود که نفرات غیر متخصص با ابزارآلات پیشرفته کار میکنند اما نتیجه ای جز خراب تر کردن بیشتر هارد دیسک شما به دست نمی آید. دقت کنید که دستگاه فقط برای ریکاوری اطلاعات از هارد دیسک های خراب انجام می شود نه از پارتیشن های حذف شده و مشکلات مربوط به پاک شدن و حذف اطلاعات . نرم افزار ها یا بعضی از بد افزار هایی که وجود دارند در اکثر مواقع باعث خرابی ساختار اطلاعات می شوند که درخواست می شود اگر اطلاعات مهمی دارین از استفاده این نوع نرم افزار ها یا بد افزار ها جدا خودداری کنید.هارد دیسکی که ضربه خورده است قابل تعمیر است؟

هارد دیسک ضربه خورده برای تعمیر اصلا توصیه نمیشود چون هارد امنی بعد از تعمیر نمی شود. از تعمیر هارد ضربه خورده جدا خودداری کنید اما اگر اطلاعات با ارزشی در هاردتان وجود دارد ، اطلاعات هارد ضربه خورده در کانون هارد ایران قابل ریکاوری است و نگرانی خاصی ندارد.


آیا بازیابی اطلاعات از سیستم های Raid در کانون هارد ایران انجام میشود؟

کانون هارد ایران ، تخصصی ترین مرکز بازیابی اطلاعات از سیستم های RAID است و کارنامه درخشانی در ارائه خدمات RAID دارد. ساختار های رید بسیار پیچیده اند اما تکنیسن های RAID کانون هارد ایران روی این سیستم ها بصورت فوق تخصصی کار می کنند و به لطف خدا در بازیابی اطلاعات هارد های RAID بسیار موفق بوده ایم.


هزینه و زمان مورد نیاز برای ریکاوری هارد چقدر است؟

هزینه و زمان مورد نیاز برای ریکاوری هارد بعد از تست اولیه هارد دیسک مشخص می شود .

در کل هزینه به سه فاکتور بستگی دارد:

1– زمان مورد نیاز برای بازیابی اطلاعات

2- مقدار کار تخصصی

3- حجم اطلاعات مورد نیاز از سمت مشتریان عزیز

همیشه کانون هارد ایران ، راه حل هایی بعد از تست اولیه هارد دیسک شما پیشنهاد
خواهند داد که زمان و هزینه کمتری داشته باشد.


زمان برای دسترسی دوباره اطلاعات بسیار مهم است ؟ چه راه حلی ارائه میدهید؟

اگر هارد دیسکتان دچار مشکل شده است و محدودیت زمان برای دسترسی و ریکاوری اطلاعات دارید نگران نباشید. کانون هارد ایران می تواند بصورت اورژانسی اطلاعات شما را بازیابی کند . به این صورت که به محض ورود هارد دیسک شما به دفتر ، متخصصین شروع به کار خواهند کرد و در 24 ساعت یا حداکثر 48 ساعت اطلاعات شما را بازیابی خواهند کرد البته این زمان به مشکل هارد دیسکتان بستگی دارد.


هارد ، درایو یا پارتیشن پیغام فرمت میدهد و اطلاعات مهم است ! راه حل شما چیست؟

عموما زمانی که هارد دیسک دچار خرابی مانند بدسکتور ، ضعف هد و ... می شود بعد از شناسایی هارد شما با پیغام فرمت مواجه می شوید. اگر اطلاعات برایتان مهم است از فرمت کردن هارد دیسک جدا خودداری کنید که این کار صدمه شدیدی به اطلاعات شما وارد می کند. در بعضی از مواقع دیده می شود که بعضی از کاربران درایو یا پارتیشن را فرمت می کنند و دوباره شروع به ریکاوری می کنند که این کار بسیار اشتباه است و در بعضی از مواقع دسترسی به اطلاعات غیر ممکن می شود. خیلی ساده است : هارد دیسک شما خراب شده است ! شما می خواهید اطلاعات را فرمت کنید و دوباره از هارد خراب ریکاوری کنید؟ مطمئن باشید ضرر خواهید کرد.


پسورد هارد دیسک فراموش شده است ؟ اطلاعات قابل ریکاوری است؟

ریکاوری هارد بستگی به نوع ساختار پسورد گذاری دارد. در کل تمامی پسورد های سخت افزاری هارد دیسک قابل حذف است و اطلاعات آن قابل بازیابی است بجز دو مورد:

1- پسورد گذاری توسط نرم افزار Bitlocker ویندوز : در این مورد فقط در صورتی که پسورد اشتباه زده شود و درایو فرمت شود اطلاعات غیر قابل بازیابی است.

2- پسورد گذاری توسط نرم افزار Smart Ware مختص هارد دیسک های اکسترنال وسترن :
در 50 درصد مواقع در صورت فراموشی رمز کانون هارد ایران اطلاعات شما را بازیابی خواهد کرد که این کار برای اولین بار در ایران انجام میشود. در بعضی از مواقع هم پسورد فراموش نشده است اما اطلاعات هم قابل دسترس نیست که این مشکل قابل حل است و اطلاعات قابل ریکاوری است.


دلایل تمایز کانون هارد ایران با دیگر مراکز بازیابی اطلاعات و تعمیر هارد ؟

کانون هارد ایران فقط بصورت فوق تخصصی روی هارد دیسک ها و بازیابی اطلاعات از این رسانه ها کار میکند و رتبه اول بازیابی اطلاعات را در ایران کسب کرده است که از دلایل دیگر تمایز این شرکت می توان عنوان کرد :

1- بهره مندی از متخصصین بازیابی اطلاعات و دوره دیده در بهترین مراکز تحقیقاتی تکنولوژی
بازیابی اطلاعات در دنیا

2- استفاده و بهره مندی از تمامی و بروزترین  ابزار آلات پیشرفته تکنولوژی بازیابی اطلاعات و تعمیر هارد 

3- بهره مندی از کارکنان متخصص

4- مشتری مداری بر پایه احترام با دفتری با ظاهر کلاسیک

5- مطئمن ترین مرکز بازیابی اطلاعات با رعایت تمام فاکتور های امنیت اطلاعات

6- امکان دسترسی آسان در قلب تهران بزرگ

193 دیدگاه
 • ارسال شده در5:15 ب.ظ,بهمن 9, 1394

  سلام
  میخوام هارد اکسترنال 2 ترابایت مطمئن از نظر عملکرد و کیفیت تهیه کنم که قابلیت حمل داشته باشد اما اصراری به حمل ندارم ولی اینقدر بد شنیدم که راهی جز کمک از شما اساتید ندارم
  لطفا با ذکر برند و نوع هارد اکسترنال پرتابل یا دسکتاژپ مرا راهنمایی فرمایید
  فکر کنید میخواهید برای خودتون بخرید اکسترنال قابل حمل بدون آداپتور میگیرید یا با آداپتور ؟؟؟؟
  اجرتون با …..

 • ایلیار
  پاسخ
  ارسال شده در5:22 ب.ظ,بهمن 22, 1394

  سلام و خسته نباشید.من یه هارد وسترن دیجیتال دارم که این هارد در سیستم من شناسایی و باز میشه و فایلارو عینی میبینم.اما وقتی میخوام کپی یا دیلت کنم سیستم و هارد هنگ میکنن.مشکل از چیه؟میشه با حفظ اطلاعات هارد تعمیرش کرد؟

   • ایلیار
    پاسخ
    ارسال شده در10:59 ق.ظ,بهمن 30, 1394

    ممنون از لطفتون.من اگه بخوام هارد رو بفرستم در قسمت نوع خدمات چی بنویسم که شما متوجه مشکلم بشین؟

 • طراحی سایت
  پاسخ
  ارسال شده در10:37 ق.ظ,اسفند 10, 1394

  مطلب مفیدی بود

 • مصطفی
  پاسخ
  ارسال شده در10:19 ق.ظ,اسفند 11, 1394

  سلام روزتون بخیر.خسته نباشید.قربان بنده یک هارد دارم میخوام بازیابی اطلاعات بشه.اما مشکلی که هست اینه که پلاترش روش خش افتاده.وقتی داشتم سوالات متداول رو مطالعه می کردم دیدم که نوشتید در بعضی مواقع میشه کاری براش کرد.من چیکار باید بکنم ؟ اطلاعاتی که روی هارد دارم خیلی برام مهمه و حیاتیه.خواهش میکنم راهنمایی کنید.ممنونم

 • زری
  پاسخ
  ارسال شده در8:18 ق.ظ,اسفند 15, 1394

  با سلام
  یک هارد 1 ترا وسترن دیجیتال دارم که بعلت افتادن از فاصله 30 سانتی روی زمین دیگه کار نمیکنه. اولش کار کرد ولی بعد دیگه نه. فقط تو device manager میشناسه و safe remove اما تو مای کامپیوتر نمیاره. صدای خاصی هم نمیده مث تق تق و اینا. خواستم بدونم اطلاعاتش قابل ریکاوری هست؟؟ تا چند درصد؟؟ یعنی حتما میشه دیتاش رو برگردوند؟؟ هزینهش حدودا چقدر میشه؟؟
  و ببخشین امکان داره یه نصف رو بیام برام درست کنین و برگردم شهرستان؟؟
  ممنون از لطفتون

 • ماهان
  پاسخ
  ارسال شده در10:09 ق.ظ,اسفند 15, 1394

  سوال دیگر اینکه میخواهم یک هارد بخرم. چه مارکی پیشنهاد میکنید؟؟ ای دیتا چطور است؟؟ واقعا تا حدی ضربه گیر است و بهتر از وسترن میشود به آن اعتماد کرد؟؟ سیگیت چطور؟
  ممنونم

 • mohsen
  پاسخ
  ارسال شده در12:35 ب.ظ,اسفند 22, 1394

  سلام من یک هارد اکسترنال adata دارم که یک ترااست وازمدل NH 13 و این پیام رامیدهد you
  need to format the disk in drive G
  کمک کنید بدون فرمت هارد ایا اطلاعات برمیگردد !؟

 • eissa
  پاسخ
  ارسال شده در3:02 ب.ظ,اسفند 24, 1394

  با سلام وخسته نباشید
  هار ا ترااوسترن مای پسور دارم که روش از پسورد خود وسترن استفاده کردم بعلت اشتباه دادن پسورد برتی چند بار پیغام eraser disc را داده بود وبه علت بی دقتی خودم بانتخاب گزیینه eraser با رفت چند در صد ومتوجه شدن اشتباه و کنسل کردن سریع باز هم هارد کلا کنسل شد متاسفانه با زدن چند تا برنامه ریکاوری و بردن پیش چند تا متخصص وزدن به دستگاه جوابی نگرفتم و گفت احتمال برگشتش نیست چون با پسورد خود وسترن پاک شده کار سخت شده .
  خواستم بپرسم ایا به نظر شما هارد قابل برگش هستش که بفرسم خدمتون ؟؟
  ممنون میشم که سریعتر جوابم رو بدین.. با تشکر

 • eissa
  پاسخ
  ارسال شده در6:05 ق.ظ,اسفند 25, 1394

  سلام.ممنون از راهنمایتون

 • کبریا
  پاسخ
  ارسال شده در10:35 ق.ظ,اسفند 27, 1394

  سلام . من یک هارد وسترن دیجیتال پاسپورت دارم که پسورد داشته . این هارد برای استفاده با لپ تاپ خودم نیاز به پسورد نداشته و من تدریجی پسورد رو فراموش کردم و بدون توجه به این قضیه ویندوزم رو بعد از مدتی عوض کردم. اطلاعات داخل هارد به شدت برام حیاتی هستن. چاره ای وجود داره ؟

 • الهه
  پاسخ
  ارسال شده در7:09 ق.ظ,فروردین 11, 1395

  سلام
  خسته نباشید
  ببخشید من میخوام 1 هارد بخرم و حدود200 هم میتونم هزینه کنم.
  میشه بگید چه هاردی بگیرم که هم خوب باشه و هم حدود200در بیاد؟مرسی

 • چکور
  پاسخ
  ارسال شده در11:03 ق.ظ,فروردین 13, 1395

  با سلام
  یه هارد وسترن دیجیتال مای پاسپورت دارم وقتی به کامپیوتر وصل می کنم یه صدای خش کوچولو میده و هارد رو نشون نمیدم صداش هم بعد از چند ثانیه قطع میشه ولی چراغش روشنه مشکل چیه

 • امین
  پاسخ
  ارسال شده در8:23 ب.ظ,فروردین 15, 1395

  سلام..من هارد دو ترا مدل وسترن اولترا پاسپورت دو ترا دارم که تقریبا یه ترا فایل دارم که بیشتر فیلم وویدیو هس..بنا به دلایلی رمز هارد چند بار اشتباه وارد شد وهرکاری کردم هارد باز نشد بعد توسط نرم افزار خود هارد که روی سیستممم نصب بودWD Drive Utilitiesاسمش اینه .. drive erase( رو زدم ..دقیقا اطلاعات کافی نداشتم از اون به بعد تمام اطلاعاتم پاک شد .با نرم افزار های ریکاوری هم که امتحان میکنم یه درصد تقریبا سه ساعت طول میکشه ..اونم شاید بیاد شاید نیاد بنظر شما امکان داره برگرده اطلاعاتم …میترسم سه چهار روز بزارم ریکاوری شه واس هارد مشکلی پیش بیاد و فشار بیاد…و اگه برای شما بفرستم هاردو یه ترا بازیابی تقریبا یا جدودا چقد درمیاد

   • امین
    پاسخ
    ارسال شده در10:19 ق.ظ,فروردین 20, 1395

    یعنی دیگه دور ریکاوری رو خط بکشم ..هیچ راهی نداره

 • رحیمی
  پاسخ
  ارسال شده در12:32 ب.ظ,فروردین 26, 1395

  سلام. من یه هارد 2ترا با کیفیت خیلی خوب میخام که اقلا 5سال عمر کنه… بین ادیتا 710 و 720 و سیلیکون پاور و وسترن دیجیتال کدوم بهتره؟
  تو وسترن دیجیتال سری اولترا 3مدل اکسترنال، پرمیوم و متال داره. فرقشون چیه و کدوم بهتره؟ ویندوز 10 رو هر3میخونن؟ و کدوم جدیدتر به بازار اومده؟
  در آخر اگه امکانش هست یه سری نکات راجع به نگه داری مناسب هارد بگین. ممنون

 • Mehdi
  پاسخ
  ارسال شده در4:48 ب.ظ,فروردین 29, 1395

  سلام و خسته نباشید … من یک هارد 2 ترابایت WD دارم که براثر افتادن از ارتفاع 30 سانتی متری باعث شده که فایل ها به هارد انتقال پیدا نمیکنه و نمیشه از هارد فایلی رو استخراج کرد و همچنین پوشه های داخل هارد رو هم باز نمیکنه و ارور میده … فایل های داخل هارد برام خیلی مهم هستند…آیا برا ریکاوری به هارد دیگه ای نیاز هستش؟؟ ممنون

 • اشکان محمدی
  پاسخ
  ارسال شده در11:58 ق.ظ,فروردین 31, 1395

  سلام خسته نباشید.
  بنده یه هارد 1 ترا مای پاسبورت دارم که فرمت اشتباهی فرمت شده و با برنامه Safe365.USB.Flash.Drive.Data.Recovery. ریکاوری کردم و یک سری از فیلم ها و عکس ها را باز میکند و بیشترشون رو ارور میده لطفا کمکم کنید خیلی ناراحتم.

 • erfan
  پاسخ
  ارسال شده در5:09 ب.ظ,اردیبهشت 13, 1395

  سلام و خسته نباشید من یه هارد یک یا دو ترابایت میخوام
  تو رنج 290 تومن_ که پورتش به مرور شل نشه و به ضربه هم خیلی حساس نباشه
  خودم بین اینا موندم : seagate backup plus slim و siliconpower armor a80 و wd my passport ultra premium
  میشه لطفا راهنماییم کنید؟

 • رویا
  پاسخ
  ارسال شده در4:44 ق.ظ,اردیبهشت 17, 1395

  با سلام و خسته نباشید
  بنده یه هارد اکسترنال سیگیت دارم با گارانتی سازگار که هنگام کار کردن از فاصله 30 سانتی افتاد به گارانتی مراجعه و هارد رو تحویل دادم اما گفتن هارد قابل تعمیر نیست اگه من به شما مراجعه کنم امکان ریکاوری اطلاعاتش وجو دارد یا نه ؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمائید

 • ارسال شده در3:22 ب.ظ,اردیبهشت 20, 1395

  سلام خسته نباشید من هاردم تا دیروز سالم بود و هیچ مشکلی نداشت ولی الان زمانی که وصل میکنم به کامپیوتر توی دیوایس شناسایی میشه ولی توی مای کامپیوتر بالا نمیاد و باز نمیشه و زمانی که به یو اس بی تلویزیون وصل میکنم اطلاعاتم میاد ولی بعده چند دقیقه هنگ میکنه و دیس کانکت میشه ضربه هم نخورده خواستم ببینم مشکل چیه قابل تعمیره اطلاعاتم خیلی مهمه قابل برگشته؟؟؟

   • ارسال شده در2:32 ق.ظ,اردیبهشت 21, 1395

    چقدر زمان ميبرن براي تعمير و ريكاوري هارد اگه امروز بيام همين امروز تحويل ميدين يا يه روزه ديگه بايد بيام بگيرم؟؟

 • alireza
  پاسخ
  ارسال شده در8:50 ب.ظ,اردیبهشت 24, 1395

  ]چرا از هارد من یه صدای قژقژ وحشت ناکی میاد؟؟؟؟

  امتحانش کردم با خیلی از برنامه ها بد سکتوری هم نداره.

 • یوسف
  پاسخ
  ارسال شده در10:24 ب.ظ,اردیبهشت 26, 1395

  سلام خسته نباشید.
  بنده یه هارد ۱ ترا مای پاسبورت اولترا دارم ولی وقتی به دستگاههای دیگه وصل میکنم میگه فایل موجود نیست (منظور به تلوزیون یا ضبط یا دی وی دی ) آیا کلا میتونیم مثل یو اس بی استفاده کنیم یا فقط تو کامپیوتر میشه …اولش پسورد گذاشته بودم بعدش برداشتم …ممنون

 • شاهرخ
  پاسخ
  ارسال شده در2:21 ب.ظ,اردیبهشت 29, 1395

  باسلام.من یه هارد 500سیگیت دارم که یدفعه مشکل پیداکرده .ظرفیتش شد 4مگ!!!درضمن هارد صدای تق تق میده.خواستم ببینم این هارد تعمیر میشه؟؟اگه قابل تعمیره لطف کنید هزینه شو تقریبی بگید چقد میشه ممنون.

 • وحید
  پاسخ
  ارسال شده در9:18 ق.ظ,اردیبهشت 30, 1395

  باسلام
  راهنمایی کنید: اگر برد چندهارد راخارج کنیم برای تشخیص اینکه کدام برد مربرط به کدام هارداست چه شاخصه هایی را در نظربگیریم؟

 • وحید
  پاسخ
  ارسال شده در2:50 ب.ظ,اردیبهشت 30, 1395

  برای همین از خبره اش پرسیدم اگراطلاع دارید راهنمایی بفرمایید.

   • وحید
    پاسخ
    ارسال شده در4:07 ب.ظ,خرداد 11, 1395

    ممنون ازر اهنمایی تون بفرمایید چه روزی و چه ساعتی وبه چه آدرسی خدمت برسم و باچه کسی تماس بگیرم؟
    باتشگر

 • شاهرخ
  پاسخ
  ارسال شده در4:08 ب.ظ,اردیبهشت 30, 1395

  میشه لطف کنید اگه بخوام یه درایو رو برام ریکاوری کنید چقدمیشه هزینه ش ؟؟ فک کنم حدود 15گیگ عکس باشه.درضمن صداش خیلی زیاد وبد نیس.
  یه سوال علت اینکه تغیر نام و سایز داده چیه؟؟
  ممنون از اینکه وقت میزارید و پاسخ میدین

   • شاهرخ
    پاسخ
    ارسال شده در1:30 ب.ظ,خرداد 3, 1395

    میشه لطف کنید هزینه تقریبی رو بگید؟؟من دانشجوام زیاد وضع مالی خوبی ندارم.اگه 10 گیگ وبرام بازیابی کنید چقدمیشه؟
    یه هارد مکستور 160 هم دارم اون نه شناسایی میشه و نه صدایی داره بردم تعمیرکار گفت بردش سوخته؟آیا تعمیرمیشه لطف کنید هزینه شو بگید آخه من از خوزستانم باید پست کنم هاردارو میخوام بدونم اگه هزینشون زیاده نفرستم .ممنون

 • شاهرخ
  پاسخ
  ارسال شده در4:12 ب.ظ,اردیبهشت 30, 1395

  شما فقط ریکاوری میکنید هارد ارو؟؟یعنی هارد و تعمیر نمیکنید که دوباره قابل استفاده باشن؟چه هاردهایی رو میشه تعمیرکرد دوباره استفاده کرد؟؟
  ببخشید انقد سوال پرسیدم

 • رسول
  پاسخ
  ارسال شده در12:31 ب.ظ,خرداد 1, 1395

  با سلام
  یک هارد اکسترنال 512 وسترن المنت هست که مال خواهرم هست و به اشتباه پارتیشن را حذف کرده وچون اطلاعی نداشته
  بعد فرمت کرده و دوباره استفاده کرده…
  من مطلع که شدم .هارد را با این نرم افزارهای ریکاوری اسکن کردم که همه فولدر ها و فایل ها را با حجم
  و نام و فرمتش پیدا میکن و حتی میزنه که در حد عالی ولی بعد از ریکاوری عکس ها و فیلم ها را نشون نمیده …
  ایا شما میتونید براش اطلاعات را سالم ریکاوری کنید و از نظر امانت داری اطلاعات شخصی خیالش راحت باشه؟

 • محمد رضا
  پاسخ
  ارسال شده در8:00 ق.ظ,خرداد 8, 1395

  با عرض سلام و خسته نباشید. حدود 5 سال پیش هارد کامپیوتر من سوخت (hard internal) . در آن زمان تلاش کردم تا متخصص مورد اعتمادی رو پیدا کنم و هارد رو به او بدهم. اما موفق نشدم و به تدریج از بازیابی اطلاعان هارد صرف نظر کردم. آیا کانون هارد ایران قادر به بازیابی اطلاعات این هارد میباشد. لازم به ذکر دوباره است که بعد از از کار افتادن هارد هیچ کسی به آن دست نزده و تلاشی برای بازیابی آن نکرده است.
  با سپاس فراوان

 • مسعود زبردست
  پاسخ
  ارسال شده در12:21 ب.ظ,خرداد 11, 1395

  سلام-هارد داخلی دکستاپ چه مدل وظرفیتی پیشنهاد میکنید؟ به نظر میرسد ظرفیتهای کم بهتر هستند مثل 250 و320-قیمت زیاد بالا نباشد

 • baran
  پاسخ
  ارسال شده در2:24 ب.ظ,خرداد 13, 1395

  سلام.
  بنده قصد خرید هارد 2 ترابایت رو دارم . واسه آرشیو کردن فیلم ها و… میخوام. طول عمر هارد هم خیلی برام مهمه. بعضی ها پیشنهاد کردند هارد اینترنال تهیه کنم و تبدیلش کنم به هارد اکسترنال. میشه لطفا راهنمایی بفرمایید امکان پذیر و مقرون به صرفه هست یا نه؟ با قیمتی که من میخوام دو مدل Seagate Backup Plus Slim External Hard Drive – 2TB و Western Digital Elements External Hard Drive – 2TB موجود هستند. از لحاظ کیفیت و طول عمر کدوم رو پیشنهاد میکنید؟ و اگر مورد دیگری هم هست ممنون میشم راهنمایی کنید.

   • baran
    پاسخ
    ارسال شده در9:18 ق.ظ,تیر 2, 1395

    متشکر از راهنمایی سریع و مفیدتون

 • matin
  پاسخ
  ارسال شده در8:04 ب.ظ,خرداد 20, 1395

  سلام خسته نباشید
  امروز درگاه usb هارد اکسترنال من کنده شد می خواستم بدونم قابل تعمیر هست یا نه و چقدر هزینه داره و اطلاعاتم حذف می شن یا نه
  ممنون می شم جوابم رو بدیدمدلش هم hd710

 • محمد زرين
  پاسخ
  ارسال شده در9:38 ب.ظ,خرداد 20, 1395

  سلام خسته نباشيد
  بنده يه هارد ۱ترابايت وسترن ماي پاسپورت دارم و ١٠٠٪‏ مطمئن هستم كه ضربه نخورده هميشه سرجاش بوده
  گذاشته بودم كنار امروز كه نياز داشتم ، زدم به پيسي شناسايي نكرد توي Device Manager فقط اسمشو مياره
  ولي توي Disk management همش فكر ميكنه سيستم هنگ ميكنه تا هاردو ميكشم سيستم تازه جون ميگيره
  خيلي عجيبه بدون هيچ اتفاقي هارد خراب بشه??
  تنها مشكلي كه ميتونه اينو خراب كرده باشه به نظرم شوك
  راستي هاردو موقعي وصل ميكنم يه صداي خيلي كمي تق تق نميشه گفت يه چيزي اينگار ميخواد كار كنه ولي كار نميكنه اتصالي هست اينگار تمام پورت هارو هم چك كردم حتي يه سيم usb ديگه رو چك كردم باز همون اشو كاسه
  اطلاعات خيلي برام مهم هست
  ميشه درستش كرد؟ كلي خاطرات دارم توش بدبخت ميشم از دست بدمشون

 • رها
  پاسخ
  ارسال شده در2:24 ب.ظ,خرداد 25, 1395

  سلام ، من یه هاردWD Elements 2TBگرفتم نزدیک دوماه پیش ،هیچ مشکلی نداشت و خیلی سریع شناسایی میشد و من اطلاعاتم رو روش میریختم. تا امروز که ۲۶ خرداد۹۵ هستش، وصل کردم به pc شناساییش نکرد وصدایی مثل تیک میده . آخرین بار ۶ روز پیش به pc وصل کردم عالی بود.ضربه نخورده مطمئنم .کلی اطلاعات توش دارم آیا اطلاعاتم از بین میره؟ خیلی نگرانم و اینکه مشکل از چیه ؟

 • رها
  پاسخ
  ارسال شده در2:31 ب.ظ,خرداد 25, 1395

  با سلام ، یه سوال دیگه هم داشتم آیا با هر ویندوزی سازگاری داره این هارد اکسترنال؟

 • رها
  پاسخ
  ارسال شده در4:44 ب.ظ,خرداد 25, 1395

  ممنون و سپاسگزارم، لطف کردین

 • امیر
  پاسخ
  ارسال شده در9:26 ق.ظ,خرداد 30, 1395

  سلام
  بنده یک هارد سیگیت 1 ترابایت دارم که بعد جابه جا کردن هارد و قطع و وصل کردن اتصالات هارد، دیگر هارد روشن نمیشود، یعنی حتی با اتصال هارد به پاور، حتی موتور هارد هم روشن نمیشود و هیچ لرزش و صدایی ندارد!
  از سالم بودن پاور و کابلها مطمئنم…

  هیچ ضربه ای هم ندیده…

  در ضمن، ساکن تهران نیستم… و اطلاعات روی هارد برام خیلی خیلی مهمن، حاصل 4 سال زحمت بنده س…

  حالا راهنمایی کنید که این هارد درست بشو هست یا نه، و اینکه چطوری هارد رو بفرستم تهران {منظوم ادرس پستی و…}

 • سانوا
  پاسخ
  ارسال شده در3:05 ب.ظ,خرداد 30, 1395

  با سلام ،من اکسترنال وسترن میخوام برای اطلاعات گوشیم که شامل برنامه و نرم افزار و فایل های صوتی ،متن و فیلم هم میشه،اما برای پی سی ام هم نیاز دارم واینکه پی سی سیستم عامل ویندوز ولی گوشیم اندروید نمیدونم یه اکسترال هردو رو اسپورت میکنه یا اینکه باید دو تا مدل مجزا بخرم ؟لطفا مدل های پیشنهادیتونو بهم ارائه بدین و برای ذخیره رم دوربین و اس دی مموری چطور …ممنون

 • سانوا
  پاسخ
  ارسال شده در3:13 ب.ظ,خرداد 31, 1395

  ممنون.واینکه خوب حالا element بگیرم یا ultra premium ؟رمز گذاری برام مهم نیست تفاوت قیمت هم ندارن اما توی دی جی کالا کاربران به elementامتیتاز بیشتری دادن درحالیکه ultra ضد شوک و لغزش گزارش شده وانگاری از نظر سخت افزاری هم بهتره ،نمیدونم کدوم بهتره یکی جدیدتر یکی امتیاز بیشتری گرفته؟

 • ابوطالب نصیری پروچ
  پاسخ
  ارسال شده در6:29 ق.ظ,تیر 2, 1395

  ضمن عرض سلام و درود و آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما عزیزان در این ماه مبارک.
  Western Digital MyPassport Ultra ی یک ترابایتی بنده unallocated شده و خطای I/O Errors می ده.
  با توجه به این که : 1- از بین تمام 800 گیگ اطلاعات درون هارد فقط یک پوشه ی ” Docu,ents”و فایل های WORD داخل آن با حجم چند صد مگابایت برای بنده مهم است، 2- و عجله ی خاصی برای ریکاوری و تحویل فایل ها ندارم؛ لطف می فرمایید هزینه ی تقریبی بازیابی اطلاعات را اعلام بفرمایید.
  – و این که چگونه اقدام به ارسال هارد نماییم؟ در سایت فرم خاصی مشاهده نکردم.
  تشکر از توجه و تخصص شما دوستان

 • حسین
  پاسخ
  ارسال شده در8:31 ب.ظ,تیر 6, 1395

  سلام من یک هارد sillicon power armor a 65 گرفتم و قتی آنرا وصل میکنم آنرا شناسایی می کند اما تا اینکه بازش کنم ناپیدید میشه هیچی نمیتونم داخلش کپی کنم حتی send to هم نمیتونم.حتی تا می خوام با آنتی ویروس اسکن کنم ناپدید میشه دو باره ظاهر میشه. روی کامپیوتر های دیگه امتحان کردم خوب بود و مشکلی نداشت.

 • بهرام باجلانی
  پاسخ
  ارسال شده در3:49 ب.ظ,تیر 7, 1395

  سلام خسته نباشید
  قطعه تبدیل ساتا به USB هارد سیگیت من خراب شده شما میتومید تعمیرش کنید چون به صورت فابریک گیرم نمیاد
  Seagate Backup Plus مدل هارد

 • میلاد
  پاسخ
  ارسال شده در9:44 ب.ظ,تیر 11, 1395

  سلام.من حدود دوسال پیش روی یکی از پارتیشن های لپ تاپم یک سری عکس .و فیلم داشتم لپ تاپم ویروسی شد اصلا بالا نمی امد من ویندوز لپ تاپ رو عوض کردم .و اطلاعاتم پاک شد .و دنبال بازیابی ان ها نرفتم .ولی الان به ان ها نیاز دارم.و از دوسال پیش چند بار ویندوز عوض کردم.عایا قابل بازیابی هستند یا خیر ؟

 • Adnan
  پاسخ
  ارسال شده در6:51 ب.ظ,تیر 15, 1395

  سلام وقت بخیر

  من می خوام یه هارد بگیرم ؛ خیلی سردرگم شدم

  اول می خواستم ببینم میزان خرابی در هاردهای اداپتوری بیشتره یا بدون ادپتور؟

  دوم قصد دارم هارد 3 ترا بگیرم اداپتوری بین دو مدل موندم! 1- سیگیت بک اپ پلاس 3 ترا ، 2- وسترن دیجیتال مای بوک 3 ترا بایت

  Seagate Backup Plus Desktop External Hard Drive – 3TB یا Western Digital My Book External Hard Drive – 3TB

  حالا سوالاتی که دارم!

  میزان خرابی تو کدوم مدل بیشتره و از نظر کیفیت و ماندگاری کدوم هاردی بهتره؟

  من قبلا 1 ترای وسترن مای پسورد داشتم متاسفانه بعد 1 سال و 10 ماه خراب شد؛ و کلا اعتمادم رو به برند خدشه دار کرد

  ممنون میشم مشاوره بدید

  سپاسگزارم

 • scarecrow55
  پاسخ
  ارسال شده در1:20 ق.ظ,تیر 19, 1395

  عرض سلام و ادب و احترام دارم خدمتِ شما
  بنده یه آیپاد کلاسیک 160 گیگابایتی دارم که هارد دیسکش دچار مشکل شده..
  وقتی وارد بخشِ عیب یابیِ دستگاه میشم، توی قسمتِ HDD یه پیغام مربوط به HDDSMART Data میده..
  وقتی دستگاه رو روی حالتِ Disk Mode به کامپیوتر وصل میکنم هارد رو نمیشناسه و اکسپلوررم هنگ میکنه تا وقتی که USB رو جدا کنم..دو سه بار که وصل میکنم و جدا میکنم، یه لحظه آیکونِ هاردم میاد و آیتونز پیغام میده که یه دستگاه با این مشخصات شناسایی شد.. ولی خیلی سریع دوباره قطع میشه.. هر از چند گاهی هم که این شناختن طولانی میشه فرصت میکنم فایلی رو روی هارد کپی کنم، فایلها فقط کپی میشن و روی هارد ذخیره نمیشن.. و وقتی که تصمیم میگیرم هارد رو فرمت کنم، متاسفانه وسطِ فرمت همین ماجرا تکرار میشه..
  و در آخر اینکه توی محیطِ داس هم هارد شناخته نمیشه..

  نه نیازی به اطلاعاتش دارم و نه میخوام چیزی برگرده.. فقط میخوام این مشکل برطرف شه..
  خواهش میکنم بگید امیدی هست که همین امروز دستگاه رو بیارم خدمتتون..

 • زهرا
  پاسخ
  ارسال شده در6:37 ق.ظ,تیر 21, 1395

  سلام.من یه هارد وسترن مدل اولترا خریدم به قیمت 240 هزار تومن.خواستم ببینم گرون خریدم یا قیمتش همینه؟؟و بجز قابلیت رمز گذاری و اینا چه فرقی با المنت داره؟اخه من میخاستم المنت بخرم اما گفتم اولترا مارک بهتریه.در کل کدوم بهتره؟

 • امیر
  پاسخ
  ارسال شده در1:23 ب.ظ,تیر 26, 1395

  با سلام، چند سال قبل هارد لپ تاپم خراب شد و آن را عوض کردم. برای بازیابی اطلاعات و بررسی بعد از باز کردن در پشت آن گفتند قابل بازیابی نیست. به مرکز دیگری مراجعه کردم و گفتند چون هارد در شرایط غیر خلاء باز شده دیگر بهیچ وجه امکان بازیابی نخواهد داشت. هنوز آن هارد ر ا دارم. آیا امیدی بر ای بازیابی حتی بخشی از اطلاعات هست؟

 • رسول
  پاسخ
  ارسال شده در7:09 ب.ظ,تیر 27, 1395

  با سلام
  یک هارد 3 ترا اینترنال وسترن گرین دارم که چند روز پیش دیدم به نظر کند می رسه و به همین خاطر سریع اطلاعاتم را بک اپ گرفتم و چند روز بعد دیگه در ویندوز شناشایی نشد ولی در بایوس مادربرد شناسایی میشه و ظرفیت را صفر میزنه موقع استارت هم چند بار صدای خفیف تق تق میکنه …چند جا پرسیدم گفتند که احتمالا فریم ور یا بردش مشکل پیدا کرده …سوالم این هست که ایا قابل تعمیر هست و هزینه تعمیر چقدر حدودا میشه و بصرفه هست ؟ممنون

 • محمد
  پاسخ
  ارسال شده در1:02 ب.ظ,تیر 30, 1395

  سلام و عرض خسته نباشید
  زمانیکه فیش 4 پورتی هارد را وصل کردم و پاور را روشن کردم چون یکی از 4 پورت ورودی به هارد از جاش درومده بود و قطع شده بود از بورد هارد دود بلند شد و با تعویض بورد الان برق بهش میرسه اما گفتن سیلندرش کار نمیکنه میشه علت خرابی سیلندر بخاطر افتادن از میز کار باشه؟ اطلاعات هارد برام خیلی مهمه میشه برگردوندش و هزینش چقدر میشه؟ ممنون میشم جواب بدین

 • فرمند
  پاسخ
  ارسال شده در2:15 ب.ظ,مرداد 8, 1395

  سلام
  من یه هارد اکسترنال دارم که مشکل پیدا کرده و قاعدتاً باید بیارم برای تعمیر اما چون تصاویر و فیلم خانوادگی داره بنابر این نگرانم و برای من مهمه که این هارد در حضور خودم تعمیر بشه
  آیا چنین موردی برای شما امکان پذیر است ؟

 • مهدی
  پاسخ
  ارسال شده در7:41 ق.ظ,مرداد 9, 1395

  سلام. هارد دیسک رایانه من به یک هارد مرده تبدیل شده و شناسایی نمیشه قصد خرید یک هارد جدید رو دارم ولی نگران این هستم که با توجه به شرایط هارد مرده ای که دارم نشه اطلاعاتش رو هارد به هاردکرد للطفا کمکم کنید.

 • soha
  پاسخ
  ارسال شده در1:55 ب.ظ,مرداد 10, 1395

  salam
  bebakhshid vaqti mikhastam baraye hardam ramz bezaram ba bitlocker,vasatesh khodesh cancel shod vali baz ramz mikhad,vaqtiam ramzo mizanam baz nmishe,chikar bayad bokonam?

 • علی
  پاسخ
  ارسال شده در7:17 ب.ظ,مرداد 13, 1395

  با سلام
  من یه هارد وسترن یک ترابایت دارم چن مدتی که هاکردمه به سیستم وصل میکنم آیکون هر بالا میاد به نوعی تو شناسایی شدن مشکل داره هارد روشن میشه چراغش روشنه و کار میکنه ولی هارد باز نمیشه یا شناسایی نمیشه میخاستم بهم کمک کنین و تا جایی که خوندم همه اونایی که وسترن دارن این مشکل و دارن اکثرا در ضمن اطلاعاتم مهمه نمیخام از دست شون بدم با تشکر

 • ali
  پاسخ
  ارسال شده در4:25 ب.ظ,مرداد 24, 1395

  سلام وقتی لبتابم رو روشن میکنم هاردش تق تق صدا میکنه بردم هاردش و عوض کردم ولی طرف میگه دیگه نمیشه اطلاعات هارد قبلیت که خراب شده رو انتقال بدی ؟واقعا راهی نیست؟اگه هست خواهش میکنم به ایمیلم یا همین جا جواب بدید خیلی نگرانم

 • محمد حسین
  پاسخ
  ارسال شده در6:15 ب.ظ,مرداد 24, 1395

  سلام
  یک هارد ضد ضربه میخوام بزای ریختن عکس و فیلم
  به نظرتون بین مدلهای silicon a80و adata hd720 کدومیک با توجه به هارد داخلش بهتره؟
  مدل a80به خاطر تفاوت کابلش با بقیه کابلا مشکلی واسش پیش نمیاد؟
  برند دیگه ای رو پیشنهاد میکنید؟

 • بهنام
  پاسخ
  ارسال شده در2:33 ق.ظ,مرداد 26, 1395

  سلام و وقت بخیر
  من یه هارد یک ترابایتی وسترن دیجیتال مای پسپورت داشتم…به علت اتصالی که سوکت های یو اس بی سیستمم داشت هارد با مشکل مواجه شد…براش رمز گذاشته بودم و بعد از اون اتصالی وقتی هاردو به هر سیستمی وصل میکردم یا کلا چیزی نماورد یا فقط درایو قفل هاردو میشناخت اما اون صفحه ای که باید رمز میدادی رو باز نمی کرد…در هر صورت هارد گارانتی سازگار داشت…حالا فرستادمش شرکت…ولی نگرانی من اینه که اطلاعات داخلش خیلی شخصی بود…به نظرتون امکان باز کردن و ریکاوری اطلاعات داخلش هست؟ ممنون میشم

 • محمد حسین
  پاسخ
  ارسال شده در12:52 ب.ظ,مرداد 26, 1395

  سلام
  بهنظرتون بین سیلیکونa80 و adata hd720 کدومیکیش بهتره از نظر هارد توش؟
  مرجوعیش کدوم کمتره؟
  خودم یدونه 1ترا سونی دارم بنظرم سرعتش پایینه.مشکل خاصی داره بنظرتون؟

 • جواد
  پاسخ
  ارسال شده در11:36 ق.ظ,مرداد 29, 1395

  با سلام من به تازگی یک هارد اکسترنال مای پسپورت پریمیوم دو ترا خریداری کردم . لطفا بفرمایید که چه نکاتی را رعایت کنم تا دچار مشکل نشوم . مطالبی را در بالا خواندم کمی نگران شدم . امروز که این هاردو تحویل گرفتم براش رمز گذاشتم آیا رمزو بردارم ؟ لطفا همه نکاتی که لازم است را برایم بگویید و در صورت امکان در مورد نحوه استفاده از نرم افزارهای داخل هارد توضیح دهید و یا به ایمیل من ارسال کنید از لطف شما ممنونم

 • جواد
  پاسخ
  ارسال شده در11:39 ق.ظ,مرداد 29, 1395

  اگه هارد اکسترنال پریمیوم که قابلیت رمز دارد فرمت شود نرم افزارهای داخلش هم از بین می رود یا نه؟

 • یاور
  پاسخ
  ارسال شده در12:03 ب.ظ,مرداد 29, 1395

  سلام و خسته نباشید
  من هارد 500 گیگ وسترن پاسپورت دارم.از موقعی که به رسیور وصل کردم خراب شده.موقعی که وصل میکنم کامپیوتر هارد و میشناسه ولی اطلاعات بالا نمیاد.
  و یه صدای خر خر میاد از هارد البته بعضی وقتا
  میخواستم ببینم هاردم سوخته ؟ یا احیانا درست میشه؟؟
  ممنون

 • ariana
  پاسخ
  ارسال شده در6:45 ق.ظ,مرداد 31, 1395

  سلام
  هارد وسترن دارم و بعد از اینکه چندبار پی در پی به کامپیوتر وصلش کردم و بدون اجکت کردن از کامپیوتر کشیدم ،کامپیوتر، دیگه هاردم رو شناسایی نمی کنه و یه جور صدای غیر عادی از هاردم شنیده میشه کابلش هم مشکلی نداره. می خواستم بدونم اطلاعات روی هاردم قابل ریکاوری هستن؟

 • shahrokh-tiger
  پاسخ
  ارسال شده در1:04 ب.ظ,شهریور 12, 1395

  سلام مهندس
  سیستمم دسکتاپ هست
  هاردی که روش ویندوز و برنامه ها هست SSD هست به ظرفیت480
  میخام یه هارد بخرم از نوع اینترنال حجم بالا مثلا3ترا فقط برای آرشیو کردن فیلم ها و … البته از نوع HDD
  سرعتش برام ملاک نیست،چون فقط آرشیو میکنم توش
  اما کیفیت خیلی برام مهمه چون بک آپ نمیگیرم،نمیخام اطلاعاتم بسوزه(هارد بسوزه و….)
  نظر شما چیه؟توشیبا خوبه بگیرم؟مرسی

 • رضا
  پاسخ
  ارسال شده در6:37 ب.ظ,شهریور 16, 1395

  سلام یه هارد wd mybook 3tb دارم فرمت شده به اشتباه و اطلاعاتم که تقریبا 2 ترا هست پاک شده خواستم ببینم قابل بازیابی هست و از لحاظ قیمت برام به صرفه میشه یا نه ممنون میشم جواب بدین

 • محمدجواد زارع
  پاسخ
  ارسال شده در9:04 ب.ظ,شهریور 27, 1395

  باسلام واحترام
  هارد من یک ماهست به مرکز ریکاوری در مشهد بردم بعد از اینکه بازدیدش کردن به من گفتن که به اصطلاحی رو پلاتر هاردم در قسمتی که هارد پارک میشه ی خشی افتاده که اونا نتونستن جواب بگیرن آیا در کانون شما امکان داره بازیابی بشود ؟

 • سلام
  پاسخ
  ارسال شده در9:03 ق.ظ,شهریور 31, 1395

  سلام من یه هارد اکسترنال 2 ترایی می خوام برای انتقال اطلاعات لپ تاپم و جابه جایی اطلاعات زیاد، میخوام قابل حمل باشه و عمری! ازش خوب استفاده میکنم ولی خب اگر تو مترویی جاییی یه ضربه بهش خورد داغون نشه، مثل اینکه از نظر مقاومت وسترن خوب نیست شما پیشنهادتون چیه؟
  ممنونم

 • محسن
  پاسخ
  ارسال شده در10:34 ق.ظ,مهر 2, 1395

  سلام آقای مدیر سایت میگم هارد لپ تاپ برادرم داشت کار میکرد باطری لپ تاپش هم سوخته بود دستش خورد دوشاخه کشیده شد لپ تاپ یک دفعه خاموش شدو به احتمال خیلی زیاد جرقه زد تو هاردش بعد از اون هارد لپ تاپش دیگه بالا نیومد و هرکاری کرد دیگه اطلاعاتو اصلا نمیخونه ایا قابل تعمیر هست؟

 • هادی
  پاسخ
  ارسال شده در1:40 ق.ظ,مهر 4, 1395

  سلام هارد my passport ultra من در device manager شناسایی میشه ولی در disk management شناسایی نمیشه اصلا علامت دیسک نمیاد و توی مای کامپیوتر بالا نمیاد آیا اطلاعات داخل هارد را میشه ریکاوری کرد البته صدای تق تق بسیار ریزی هم دار ممنون میشم پاسخ دهید

 • علی
  پاسخ
  ارسال شده در10:44 ق.ظ,مهر 7, 1395

  سلام ببخشید هارد من مشکل پیدا کرده سیستمو که روشن میکنی تق تق میکنه بعد صدا تقه قط میشه نشون دادم گفتن به احتمال زیاد اطلاعات پریده شما میتونین بازیابی کنین چنین هاردیو؟

 • حمید
  پاسخ
  ارسال شده در11:18 ق.ظ,مهر 19, 1395

  با سلام
  ایا هارد دیسک باز شده قابل استفاده هست
  و یا اطلاعات هارد قابل انتقال هست؟؟؟

 • مجید
  پاسخ
  ارسال شده در3:36 ق.ظ,مهر 21, 1395

  سلام. من اشتباها از ویندوز لپ تاپم روی هارد دیسک اکسترنال سیلیکون پاور ریکاوری گرفتم الان تمام اطلاعات قبلی روی هارد از بین رفته و ظرفیت 1 ترابایتی هاردرو هم 30 گیگ نشون میده. البته بعد از مشاهده مشکل هاردرو فرمت کردم اما درست نشد. لطفا راهنماییم کنید. ممنون

 • ااااااااااااا
  پاسخ
  ارسال شده در4:47 ب.ظ,آبان 4, 1395

  سلام يك هارد مطمعن مي خواستم كه سال ها كاركنه و اطلاعات پاك نشه يا ويروسي نشه و با يك ضربه خراب بشه
  شما چه پيشنهاد مي كنيد؟
  براي حفظ كردن عكس ها هارد بهتره يا لپ تاب يا فلش?

 • Mohammad
  پاسخ
  ارسال شده در12:00 ب.ظ,آبان 6, 1395

  با سلام خواهشا پاسخ بدید
  حدود 1 ماه قبل کامییوتر را روشن کرم هنگام وارد شدن به درایور های بنده ارور فرمت میداد بنده دست نگذاشتم اما فردا ی آ ن روز برادر بنده به اشتباه هنگام باز کردن درایو OKرا زده بود و 4 تا از درایو های بنده که اطلاعات خوانوادگی وبسیار ضروری داشتم فرمت شده بود پیش چند کامپیوتر ی بردم و نتوانستند فایل های من را برگردانند پیشنهاد شما چیست؟ آیا قابل باز گشتن است اطلاعاتم خیلی ضروری میباشد زندگیم داخلش بود
  خواهشا پاسخ دهید ممنون از شما

 • سلیمان
  پاسخ
  ارسال شده در2:20 ب.ظ,آبان 8, 1395

  سلام. من برای بک آپ فیلم و عکس های خانوادگی میخام یه هاردخوب و مطمئن بگیرم . بیشتر نظر ها روی هارد اکسترنال است ولی ظاهرا” اکسترنال خیلی ریسک داره به نظر شما هارد اینترنال بگیرم بهتر نیست؟ میتونم هروقت لازم شد وصلش کنم و هر وقت لازم نداشتم از سیستم جداش کنم . پرتابل بودنش اصلا” برام مهم نیست . ممنون میشم راهنمایی بفرمائید.

 • محمد
  پاسخ
  ارسال شده در7:19 ق.ظ,آبان 11, 1395

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما یه سئوال داشتم میخواستم ببینم شما کلاس هم دارید منظورم کلاس های آموزشی مربوط به ریکاوری ثلا هارد و فلش و هر ابزار قابله بازیابی من مسئول قسمت بازیابی و امحاء اطلاعات در یک شرکت هستم با تشکر
  کلاس ها یآموزشیتو ن چگونه و چه بخش هایی هست و مبالغ و زمان هایش را بدهید ممنون میشم با تشکر

 • edris
  پاسخ
  ارسال شده در7:07 ق.ظ,آبان 12, 1395

  سلام.من هارد 3ترابايت اداپتوري وسترن دارم.ديروز لبه هارد با لبه مبل برخورد كرد فقط كج شد،يعني كامل روي زمين نيفتاد.ازكجا بفهمم اسيب ديده يا بد سكتورشده….؟صدايي كه ميگن شبيه ساييدگي يا كليك كردن باشه خيلي بايد بلندباشه كه نشون ار بدسكتور؟گوشمو كه بغل هارد ميذارم يه صدايي ميده كه ار روز اول داشت.ممنون.

 • erfan
  پاسخ
  ارسال شده در3:47 ب.ظ,آبان 14, 1395

  سلام
  من هارد WD هست
  یه روز کامپیوترم رو خاموش کردم بعد روشنش کردم دیدم هاردم رو بالا نیورد در صورتی که هاردم وصل بود
  رفتم تو my computermange یه اسم واسش انتخاب کردم
  بعد هاردمو کندم دوباره زدم دیدم باز همونجوری شد
  الان هر دفعه هاردمو میکنم و میزنم یا کامپیوتر رو خاموش و روشن میکنم این مشکل براش پیش میاد
  چیکار باید بکینم؟؟!!
  لطفا راهنماییم کنین
  مرسی

 • مسعود
  پاسخ
  ارسال شده در7:11 ب.ظ,آبان 16, 1395

  سلام خسته نباشید به تازگی هارد اکسترنال سیلیکون پاور مدل Armor A85 خریدم ولی هر بار که وصل می کنم به سیستم پیغام میده عملیات fix رو انجام بدید. در هنگام کپی فایلها قطع و وصل میشه و پیغام خطا میده یا اگر فیلم فول اچ دی بر روی هارد موجود است اجرا می کنم هنگ می کنه و پخش نمیشه لطفا راهنمایی کنید . متشکر

 • ناصر
  پاسخ
  ارسال شده در6:42 ب.ظ,آذر 3, 1395

  با سلام و خسته نباشید.من هارد اکسترنال وسترن مدل elements 1402 با حجم 500 گیگ دارم.چند روز پیش از دستم افتاد و بعدش موقع وصل به سیستم اولش یه صدای بیپ ازش میاد و بعد 3 دقیقه قطع میشه .و ایکون یو اس بی هارد در سیستم ترای نشون داده میشه .حتی در hardware and device کاملا مدل و اطلاعات هارد و نشون میده و تنها در disk managment نمیاره اطلاعات هارد رو و به هیچ وجه ایکون اصلی هارد و ندارم.چراغ هارد بصورت عادی در تمام این مراحل روشن و خاموش میشه و صدای چرخش موتور هارد هم میاد.میخواستم اول مشکل بنده رو راهنمایی بفرمایید که سخت افزاری هست یا نرم افزاری واگر سخت افزاری هست قابل تعمیر هست یا صرفا ریکاوری؟خودم قاب هارد و باز کردم و تنها چیزی که دیدم پلاستیک متصل به فلاشLED هارد بود که به ظاهر شکسته بود و هر کاری کردم تو جاش ننشست.تو تبریز به چند مرکز نشون دادم گفتن مشکل هد هست یا کنترلر هارد.و مبلغ خیلی زیادی برا ترمیم هارد که به نظرم غیر منطقی بود خواستن.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 • ارسال شده در8:26 ق.ظ,آذر 19, 1395

  سلام. خسته نباشید.,وقتی سیستم روشن کردم صفحه آبی رنگ آمدویندوز هم نداشت. وقتی داشتم ویندوز دیگه ای روش نصب میکردم دیدم که هیچ کدوم از درایوام اطلاعات ندارن یعنی فرمت شده بودن خودبه خود. توروخدا کمکم کنید اطلاعاتمو چطوری برگردونم؟؟
  اگر ویندوز نصب کنم میشه با نرم افزار درایو ها را بازیابی کنم ؟؟؟؟؟؟
  ممنون

 • مهدی
  پاسخ
  ارسال شده در9:11 ب.ظ,آذر 19, 1395

  سلام وخسته نباشید
  من یک هاردWD دارم که به کامپیوتر وصل می شه چراغشم روشن میشه و در قسمت Devices and Printers ویندوز هم شناسایی میشه ولی توی مای کامپیوتر شناخته نمیشه و ایکونی برای ورود به هارد نمیاد
  امکان داره بر خاطره ضربه و تکون خوردن دیسک ها یا مشکل از هد باشه .
  ممنون میشم برای تعمیرش راهنمایی کنید .

 • مهدی
  پاسخ
  ارسال شده در6:46 ق.ظ,آذر 20, 1395

  با سلام
  سیستم عامل ویندوز 8 داشتم که یکدفعه بالا نیامد واطلاعات مهمی روی دسکتاپ دارم . هارد لپ تاپ رو باز کردم و به صورت اکسترنال به سیستم دیگه ای وصل کردک تا اطلاعات درابو c رو بردارم اما پارتیشنهای دیگه رو میشناسه و اطاعاتشون رو نشون میده اما پارتیشن c رو نشون میده ولی اطلاعاتش رو نمیاره
  به نظرتون هارد خراب شده؟

 • احسان
  پاسخ
  ارسال شده در10:56 ق.ظ,آذر 20, 1395

  با سلام من یه هارد اکسترنال my passport یک ترابایتی دارم چند روز پیش داشتم فایل انتقال میدادم وسط کار سیستم هنگ میکنه بعد دیگه درایو هارد شناسایی نمیکنه وارد manage که میشم کل هارد رو میزنه خالی و پارتیشن بندی هم پاک کرده گزینه های پارتیشن بندی مجدد هم غیر فعال شدن مشکل کجاست ایا هاردم سوخته یا هنوز کار میکنه…؟

 • امیرپور
  پاسخ
  ارسال شده در8:04 ق.ظ,آذر 28, 1395

  با تشکر از زحمات شما:می خواستم برای پسر14 ساله ام یک هارد 1ترا برای ارشیو فیلم و عکسش خریداری کنم لطفا مارک و مدل پیشنهادیتونو بگین چون بازار مدلهای زیادی داره و مارو هم سرگردان کرده

 • امید
  پاسخ
  ارسال شده در6:10 ب.ظ,آذر 28, 1395

  با عرض سلام و خسته نباشید … من یک هارد 1 ترا مای پاسپورد اولترا دارم چند وقتی هس روی سیستم های دیگه جواب نمیده و کلا شناسایی نمیشه اما روی سیستم خودم در مدت زمان 4 ثانیه بعد اتصال شناسایی میشه بدون مشکل میتونم فایها رو کپی یا حذف کنم و به طور عادی کار میکنم مطمنم هسم که بهش ضربه وارد نشده اما روی سیستم های دیگه شناسایی نمیشه روی انواع ویندوز هم امتحان کردم ولی روی سیستم خودم بخوبی باز میکنه کابلشم مشکلی نداره حتی فردی ز نوع هارد من داشت روی سیستم خودش باز میکرد هاردش اما وقتی من هاردم رو به سیستمش وصل میکردم شناسایی نمیکرد هارد رو ممنون میشم راهنماییم کنید که ایا قابل تعمیر هس یانه

 • farshad
  پاسخ
  ارسال شده در8:43 ق.ظ,دی 3, 1395

  سلام خسته نباشید اطلاعات هارد من بصورت صفر بایت و آبی شده موقعی که روش دبل کلیک میکنی میزنه
  H:is not accessibleچکار باید بکنم آیا امیدی هست اطلاعات مهمی دارم که برام با ارزش هستن تو رو خدا راهنمایی کنید

 • ناصر
  پاسخ
  ارسال شده در7:42 ب.ظ,دی 4, 1395

  سلام من هارد اکسترنال دارم وصل کردم به گوشیم اشتباهی فرمت شد میشه کل اطلاعات رو برگردوند حدود 200کیک بود با تشکر

 • محمد
  پاسخ
  ارسال شده در8:05 ب.ظ,دی 5, 1395

  سلام خسته نباشید.
  توروخدا کمکم کنید
  از حدودا یک هفته پیش وقتی کامپیوترم رو روشن میکردم میلرزید و صدا میداد و بعدش قطع میشد
  دیروز که روشنش کردم صفحه سیاه اومد که نوشت سی دی ویندوز رو بذارید.سی دی رو گذاشتم که ویندوز نصب کنم دیدم هیج درایوی رو شناسایی نمیکنه انگار همه ی درایو هام حذف شدن…هاردم سوخته؟؟؟فکر نمیکنم ضربه خورده باشه آخه توی عمرم یه بارهم کامپیوتر رو باز نکردم و اصلا نمیدونم هاردش کجاشه..
  تمام زندگیم و هرجی که دارم توی هاردمه…
  توروخدا کمک کنید امکانش هست عکس ها و فیلم های خانوادگی من برگرده؟؟؟؟خواهش میکنم بهم جواب بدید.
  اگه برد سوخته باشه هم میشه اطلاعاتم رو بازیابی کرد؟؟
  خواهش میکنم اگه یک درصد احتمال میدید که بشه بهم بگید.واینکه هرچقدر زمان بگذره امکان بازیابی کم میشه؟؟مثلا من هارد رو الان بذارم تو خونه و هیڃکاری باهاش نکنم تا تابستون که بتونم بیام تهران و پول جور کنم بازم میشه اطلاعاتم بیاد بالا؟؟؟
  نمایندگی خوزستان هم دارید؟
  خداخیرتون بده.

  ممنون.

 • abolfazl ramezani
  پاسخ
  ارسال شده در1:31 ق.ظ,خرداد 15, 1396

  با سلام
  من یک هادر 2 ترا دارم و پسورد هارد رو فراموش کردم ولی پسوردhint رو دارم لطف کنید بنده رو جهت نحوه استفاد از پسوردhint راهنمایی بفرمایید.
  با سپاس

 • مسعود اصغری
  پاسخ
  ارسال شده در11:29 ق.ظ,خرداد 17, 1396

  با درود و عرض ادب و احترام خدمت شما هارد اکسترنال سیگیت اینجانب روشن میشود اما شناسایی نمیشود سوال اول :آیا دسترسی به اطلاعات و شناسایی هارد قابل انجام می باشد یا نه؟ سوال دوم :چقدر زمان میبرد تا مشکل حل شود ؟ با تشکر مسعود اصغری

 • حسین شاکر
  پاسخ
  ارسال شده در3:11 ق.ظ,خرداد 18, 1396

  با عرض سلام وخسته نباشید من یک هارد ۵۰۰ سیگیت دارم که هنگام ضبط برنامه از رسیور خود به خود قطع شد الان فقط صدای بوق ضعیف میدهد لطفا مرا راهنمایی کنید ممنون

 • علی
  پاسخ
  ارسال شده در11:23 ق.ظ,خرداد 19, 1396

  با سلام وقت بخیر
  من دو تا سوال در مورد هاردم داشتم حدودا دو سال پیش به خاطر نوسان برق هاردم مشکل پیدا کرد بطوری که وقتی روشنش میکنم از همون اول یه صفحه آبی رنگ میاد بالا و یه سری جمله های انگلیسی روش نوشته و رو صفحه میمونه و پنجره ویندوز نمیاد میخواستم ببینم مشکل هاردم چیه آیا میتونم اطلاعتم رو دریافت کنم ازش و در صورت تعمیر آیا باید حضوری بیام یا میتونم هاردو پست کنم چون از قم و تهران دورم هزینشم مهم نیست فقط اطلاعات رو میخوام با تشکر.

 • saeed
  پاسخ
  ارسال شده در7:55 ب.ظ,تیر 12, 1396

  سلام ببخشید لب تاپم بالا نمی آد سرا لوگوی اول گیر میکنی بعد پرسیدم گفتن باید هارد رو عوض کنم به نظر شما راهی نیست هارد رو عوض نکرد آخه اطلا عات نیاز دارم

 • HICCUP
  پاسخ
  ارسال شده در4:17 ب.ظ,تیر 13, 1396

  با سلام
  من یه هارد ۲ ترابایتی دارم که بعد از وصل شدن به گوشی به وسیله OTG دیگه هیچ کدوم از فایل های درون هاردم رو توی لب تاپ نشون نمیده و تمامی هارد خالی نشون میده مخوام بدونم اطلاعاتم با ریکاوری برمیگرده چون خیلی این فایل ها و محتوایتش واسم مهم هستش لطفا سریتر جوابمو بدین با تشکر

 • shima pakravan
  پاسخ
  ارسال شده در6:43 ب.ظ,تیر 17, 1396

  سلام من یه هارد دو ترا دارم قبلا به تلویزیون وصل میشد ولی الان به کامپیوتر وصل میشه ولی وقتی به تلویزیون وصل میکنم پیغام میده: فقط به دستگاه فرمت شده توسط سیستم عامل ویندوز وصل میشود.مشکلش چیه؟

 • ارسال شده در0:25 ق.ظ,تیر 22, 1396

  سلام خسته نباشید من یک هارد اکسترنال سیلیکون پاور مدل armor a85 دارم از بعضی از فرمت ها پشتیبانی نمیکنه و نمیشه روی هارد انتقالشون داد میخواستم بدونم مشکل از هارده یا بقیه هم همینجورن اگه راهی هست که بتونم همه فرمت ها رو روی هارد بریزم کمکم کنید ممنون میشم

 • حسن
  پاسخ
  ارسال شده در1:20 ق.ظ,تیر 22, 1396

  با سلام
  خواستم بپرسم فرایند جراحی هد هارد اینترنال مکستور و برداشتن اطلاعات از آن چقدر زمان می برد؟؟
  با تشکر

 • babak
  پاسخ
  ارسال شده در2:46 ب.ظ,تیر 25, 1396

  با سلام بنده هارد adata720 گرفتم متاسفانه بجز کامپیوتر توسط هیچ وسیله دیگری مثلtv-تبلت و ….خوانده نمیشود.ممنون میشم کمکم کنین

 • رضا برزگر
  پاسخ
  ارسال شده در11:33 ب.ظ,تیر 28, 1396

  با سلام خدمت اساتید گرامی
  هارد لب تاب بنده خراب شده وبالا نمی آید. هارد را در بیرون تست کردیم. شناسایی میشه ولی باز نمیشه نوع هارد سگت ۵۰۰ ولب تاب دل ۵۱۱۰ میباشد .با عنایت به اینکه ویندوز اوریجنال است ومخصوص لب تاب می باشد و نمی خواهم هارد را تعمیر کنم آیا با نصب هارد جدید با دی ویدی های ریکاوری که قبلا گرفته آیم ویندوز روی هار جدید نصب می شود.ضمنا میشه از هارد ۱ترا استفاده کرد. متشکرم

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت

توسعه و پشتیبانی توسط : پاریس وب