logo

ویدیوهای آموزشی آکادمی هارد ایران

در ذیل ویدیوهای سود مندی در رابطه با هارد مشاهده خواهید کرد:

قسمت های مختلف هارد دیسک و نحوه ذخیره سازی اطلاعات

هارد اکسترنال

هارد اکسترنال

هارد دیسک قابل حمل یا خارجی یا به اصطلاح هارد اکسترنال هاردهایی با ظرفیت بالا هستند که قابلیت حمل دارند و به کاربر این امکان را می دهند که هر جا که نیاز است با وصل کردن کابل از آن استفاده کنند.

این نوع از هارد ها همانطور که از نامشان پیداست درون کیس یا لپتاپ قرار نمی گیرند. هاردهای اکسترنال مزیت های زیادی نسبت به هاردهای اینترنال دارند که یکی از مهمترین آنها نیاز نداشتن این نوع هارد به منبع تغذیه خارجی است و تنها با اتصال کابل هم کار انتقال اطلاعات و هم تامین انرژی آن انجام می شود. یکی دیگر از مزیت های آن plug and play  بودن این نوع هارد است به این صورت که بعد از اتصال و برای استفاده از آن نیازی به ریستارت کردن سیستم نیست.

کاربرد های هارد اکسترنال

هاردهای اکسترنال برای ذخیره بک آپ ها, برای استفاده از فایل ها و پروژه هایی که باید در دسترس باشند و همچنین برای رمزگذاری اطلاعات حیاتی گزینه های مناسبی هستند و مورد استفاده قرار می گیرند.

رابط هارد های اکسترنال

هاردهای اکسترنال از سه طریق به سیستم متصل می شوند. یکی از این رابط ها اتصال توسط USB و با استفاده از یک کابل می باشد. راه دیگر اتصال به سیستم اتصال ازطریق کابل و درگاه فایروایر است و همچنین از طریق شبکه وای فای و به صورت بی سیم نیز می توان به هارد متصل شد.

بخش های مختلف هارد دیسک اکسترنال

هارد دیسک داخلی

اصلی ترین قطعه این هارد ها یک هارد دیسک داخلی مانند هاردهای داخلی کامپیوتر و لپتاپ است. اطلاعات بر روی این هارد ذخیره و یا خوانده می شود.

مبدل پورت

هاردهای اینترنال از درگاه SATA یا ATA استفاده می کنند وظیفه این مبدل ها این است که پورت هارد داخلی را به پورت دیگری (مثل USB) تبدیل می کنند. پس از طریق این مبدل ها می توانیم به هاردهای اکسترنال متصل شویم.

منبع تغذیه

هارد درایوهای اکسترنال معمولا از طریق کابل USB انرژی الکتریکی مورد نیاز خود را تامین می کنند که البته در برخی از هاردهای اکسترنال آداپتور برق خارجی نیز وجود دارد که بجای USB انرژی را از آن دریافت می کند.

محفظه

محفظه نگهدارنده هارد یا از جنس فلز و یا از جنس پلاستیک مقاوم است.این محفظه هارد را در مقابل ضربه,  گردو غبار, شوک و رطوبت حفاظت می کند.

کاربران از این نوع هارد ها برای ذخیره سازی اطلاعات مهم استفاده می کنند بنابراین از دست دادن این اطلاعات برای کاربر ناخوشایند است. آکادمی هارد ایران با در اختیار داشتن تخصص و تجربه چند ساله در این باره برای ریکاوری و بازیابی اطلاعات هاردهای اکسترنال در کنار شما خواهد بود.

 

بدون دیدگاه

ارسال یک نظر

نظر
نام
ایمیل
وبسایت

توسعه و پشتیبانی توسط : پاریس وب